Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma voltam fogászaton egy...

Ma voltam fogászaton egy fájós fogammal és kifúrták és be is tömték és most nagyon fáj. Van valami praktika ami jó fogfájásra mert íszonyúan fáj. és még egy kérdés: az inekciós érzéstelenítés nagyon fáj?

Figyelt kérdés
kérlek segítsetek.
2009. jún. 24. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az injekcios erzestelenites nem faj egyaltalan, egy masodpercig kellemetlen, utana elkezdesz zsibbadni, es megkimeled magad egy csomo szenvedestol. Szerintem megeri. :)


Oszinten szolva en fogfajaskor hazipalinkaval (tehat tomeny alkohollal) oblogetek, az altalaban enyhiti, ha nagyon durva, akkor Cataflam (fajdalomcsillapito).

2009. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak az utolsó kérdésedre tudok válaszolni. Nem fáj. Nagyon vékony tűvel fecskendezik be. Lehet, hogy picit kellemetlen, de nem fáj. Nem rosszabb, mint amikor egy kemény morzsadarab megkarcolja az ínyed. Én kb. 2 hónapja voltam, kaptam ilyen szurit kb. 11-kor és este 6-kor még mindig nem éreztem semmit.
2009. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat:):)
2009. jún. 24. 21:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az érzéstelenítés csak akkor fáj, ha felső fogat vesznek kezelésbe, mert ekkor kapsz egyet a szájpadlásodba is. AZ elég borzalmas, de ki lehet bírni.


Most húzták a fogam. A gyógyszertárban kaptam egy Tantum Verde nevű szájsprayt, ez kifejezetten fogászati beavatkozások után használható, fájdalomcsillapítós szájspray. Nekem jobb lett, mióta használom.

2009. jún. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha nagyon fáj az nem jó, bár lehet h még érzékeny. lehet, h hgyökérkezelni kell. ha a kövi hétre nem múlik el menj vissza, addig jegeld + cataflam vagy más fájdalomcsillapító
2009. jún. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát azt hiszem én nyertem a mai bölcsességfog műtétemmel...Én cataflamot szedek, meg jegelem, jobbat nem tudok mondani, eszméletlenül fáj/t, de próbáltam arra koncentrálni, hogy ne fájjon és 3körül vt a műtét, majdnem 1 orásra sikerült, tehát nm vt sima ügy..oan 5 körül vettem be cataflamot, és most meglepően jól vagyok, nem akarom elkiabálni, de nagyon örülök neki.. Injekció nem para, amit foggal lehet szenvedni ahhoz képest semmi. Szóval szerintem jegeld, foglald el magad nézz vmi filmet, pihenj vegyél be gyógyszert és talán jobb lesz!

Jobbulást nekünk!:)

2009. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem ideiglenessel tömték be akkor valoszínuleg azért fáj, mert nem lett jól kipucolva, és begyulladt a fogbél, ez esetben menj vissza! Lövesd be magadnak a lidocaint, ebböl ne engedj! Furasd ki rendesen, és kérj tukröt mielött betomik és ellenorizd hogy nincs e benne fekete szemcse! Valoszinuleg gyogyszeres tomest fogsz kapni a gyulladásra, legalábbis azt kellene!


Ha szerencséd van és idoben visszamégy talán még meguszod a gyökérkezelést.

Ha sokat várakozol elveszítheted a fogadat is.

Idopontot se kérj csak menj vissza minél elobb és verd ki a balhét!


Minden esetben injekciot kell kérni ha a szádba nyulnak!

Ezen ne spóroljál a milliomos doktorbácsiknak, se a skót TB-nek!!


Amig eljutsz az orvosig addig javaslok egy kis házipálinkát vagy ha van akkor ampullás algopyrint egy kis vizzel legurítva! Feködj le pihenni, ne sokat mászkálj és ne emelj ne hajolj ne tusszents!

2009. júl. 1. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szájpadlásba sosem adnak injekciót csak oldalrol az íny felöl a fogány irányába.


Legrosszabb esetben altatnak, ha tudnak.

2009. júl. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!