Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Válaszolsz egy elég elvont...

Válaszolsz egy elég elvont "fogas" kérdésre?

Figyelt kérdés

Szóval a fogaim iszonyatos állapotban vannak. Szinte minden hónapban a fogorvosnál vagyok mert: fáj,szuvas,gyökér kezelni kell,tömetni kell,sokszor volt már olyan is,hogy betömték és 1 év múlva ki kellet fúrni a tömést mert a fogam alatta tovább romlott. Voltam már röntgeneken is mert: sok tejfogam nem esett ki és kíváncsi voltam, hogy akkor hol vannak a csont fogak? Sok fogam lényegében nincs is maradtak a tejfogak és amelyik fogam meg van az fent van a szájpadlásomban össze vissza. :( El lehet képzelni mennyire offon vannak a fogaim :S Ja és sárgák is pedig mindig mosom őket és nincs káros szenvedélyem. Ezek nem volnának olyan nagyon rossz dolgok ha nem fájna annyira minden egyes fogászati beavatkozás. Nem tudom leírni, hogy mennyire fáj szinte minden egyes alkalommal sírva jövők ki a rendelőből. És tényleg nem reagálom túl és nem képzelem be magamnak egyszerűen nem hat az érzéstelenítő ha kettőt kérek akkor sem hat. Az orvos azt mondta, hogy azért mert nagyon ideges vagyok és ez gyorsan lebontsa a hatóanyagokat. A fog idegrendszerem pedig nagyon érzékeny. Bocsi, hogy ilyen sokáig vázolgatom itt a fogaimat de azért írom le, hogy jobban eltudjátok képzelni a dolgot. Egyszóval az egész fogrendszerem egy nagy kalap sz@r. Érzékeny hidegre melegre MINDENRE.


Az lenne a kérdésem, hogy meg lehetne e azt csináltatni, hogy elaltatnak kihúzzák az össze fogam. (Muszáj, hogy altassanak mert nem bírnám ki) Aztán ha begyógyultak a sebek, implantátumot ültessenek be a számba mindenhova ahova kell és arra felcsavaroznák az új fogaimat. Tudom, hogy rengeteg pénz de ha kell egész életemben ezért dolgozok :)) Amúgy is nagyon sok pénzt ott hagytam már a fogászaton és ha azt nézem, hogy nem kell fehéríteni, nem kell majd tömetni stb lehet megtérülne. Sőt előbb utúbb egyesével úgyis pótolgatni kéne majd a fogaimat mert nem lehet minden fogamat megmenteni.


Szóval ez érdekelne, hogy ki lehet-e műteni az össze fogam és helyette újakat beültetni? Csinálnak ilyen eljárást Magyarországon? El vállalná ezt vajon valamelyik doki?


Bocsi, hogy hosszúra sikerült. Jól körül akartam írni a helyzetet. :)


2012. máj. 9. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Jaj, sajnállak. :(


Na az van a kérdéseddel, hogy... először is, nem biztos, hogy megmarad a szádban a beültetett fog. Ki kell próbálni, és hát ez is költséges, na meg fáj is egy darabig (jobb esetben csak addig, amíg ki nem derül, hogy bírod). Apukámnak felcsavaroztak egyet, és nem bírta a szervezete. Ki kellett szedni, és nem jöhet ez a verzió többet szóba.


A másik, hogy egyszerre nem szedhetik ki az összes fogadat altatásban sem, mert túl nagy vérveszteséggel járna. Megvan, hogy egyszerre hányat szabad, bár nem tudom, ez tejfogaknál hogy van, meg attól is függ, gyökerük van-e. Az altatásba szájsebészeten belemennek, de hogy több alkalommal is megengedik-e, jó kérdés (mivel egyszerre ugye nem szedhetik ki mindet elvileg).


De mondom, a beültetés meg olyan, amit ki kell próbálni. És ha csak egyetlen darab ép fogad is van, azt ki ne szedesd! A sárgaság meg nem baj, hidd el. Genetikusan valamilyen színűek a fogaink, az enyémek is elég sárgák, pedig mégcsak zöldteát sem iszom, nem ám valami színezőbb dologgal élnék...

2012. máj. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2012. máj. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. A rossz fogakat anyukámtól örököltem neki is az egész foga rossz. Sajnos ő is fogászaton van mindig. Abban igazad lehet, hogy nem szedik ki mindet egyszerre. Most ha így jobban belegondolok. :) Csak ne tudjátok meg mennyire elegem van már ebből, hogy sokszor hajnali 2 kor arra kellek, hogy fáj a fogam szaladnom kell az ügyeletre. Eddig teljesen megkeserítette az életemet. A 2 első fogam is be van tömve és már elszíneződött mind 2 tömés. Annyira szégyenlem ha megyek valahová állás interjúra vagy csak simán vásárolni akkor annyira látszik mikor beszélek. Mindig is a fogam miatt volt kisebbségi komplexusom. :((
2012. máj. 10. 00:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a dokidat, hogy ő mit javasol. Egyébként ha azt mondja, hogy a saját fogaid tartsd meg, amíg tudod, valószínűleg jogos, mert egyelőre még nincs jobb megoldás... Legalábbis azt hiszem. Tarts ki, mindenkinek megvan a maga keresztje... Nekem a gerincem egy rakás.... és nem lehet rendbehozni, meg kell tanulni vele együtt élni, ha nem könnyű is.
2012. máj. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Másodiknak 19éves vagyok.


Utolsó igen megpróbáltam már elfogadni de a fájdalmat nem tudom elfogadni, amikor jobb is lehet. Sokszor hallani azt is, hogy sok nő egy lyukas fog miatt nem tud teherbe esni. Igaz én még nem akarok gyereket, csak azért írom, hogy mennyi mindenre kihatnak a fogak. Nem egyszer volt már, hogy a fülem sőt még a szemem is fájt már a fogam miatt. A fogorvosomnak kikérem majd a tanácsát ha legközelebb megyek de meg mondom nektek őszintén a rosszullét kerülgeti ha meglát mert számára én vagyok a leglehetetlenebb páciens a sírások és a sok megállás miatt a munkafolyamán.

2012. máj. 10. 00:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy képet tudsz felrakni a fogaidról?

Mióta vannak vele problémáid?

Vérvételen voltál? Nem hiányzik valamilyen vitamin a szervezetedből?

2012. máj. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van egy röntgen képem azt fel tudom rakni. Kb olyan 13 éves korom óta vannak problémáim a fogaimmal már akkor kezdtek ki lyukadni. Csak akkor még ingyenes fogászatra jártam és igazából nem sok hasznosat csináltak a fogaimmal. Vérvételen már voltam többször is elméletileg nincs semmilyen vitamin hiányom a cukrom se magam pont jó. (Nem sokára fel teszem a képet)
2012. máj. 10. 09:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos azt kell mondjam, hogy ha anyagilag megteheted, az összes problémás, rossz fogat érdemes kicserélni műre... egyik ismerősöm megelégelte a két lányának a tragikus fogászati állapotát, és kikapta az összeset, porcelánt rakatott be, és 10 éve semmi bajuk. Ha belegondolok, hogy ezzel mennyi szenvedést meg pénzt spórolt meg ekkora távból, azt kell mondjam, jó döntés volt.


Nekem a metsző- és szemfogaim nagyon jók, de az őrlőim barázdáltak, napi 3x mostam fogat világ életemben, évente jártam ellenőrzésre, ennek ellenére 30 éves koromra gyakorlatilag nem maradt ép fogam, már mind tömve-húzva volt, és akkor elegem lett, kiszedettem az összes őrlőt (a bölcsességfogaimat már eleve ki kellett szedni, mert rossz irányba nőttek...), és porcelán van bent, ez 8 éve volt, azóta nincs problémám, egészségesebb a leheletem, nem alakul ki féloldali rágás egy lyukas fog vagy fájós íny miatt...


El kell ezen gondolkodni, na! :)

2012. máj. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!