Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek csak azért fáj a...

Szerintetek csak azért fáj a bölcsességfogam, mert bújna ki vagy mert ferdén nő?

Figyelt kérdés

Szóval, fáj a bölcsesség fogam, de a mellette lévő is.Csak azért mert nőne ki, vagy mert ferdén nő a bölcs.fogam.?!

nagyon félek, nem akarom,hogy kihúzzák:S

ha nagyon fájni fog, akkor valószínüleg ferdén nő és el kell távolítani?


2012. máj. 19. 00:48
 1/6 zokniszörny ***** válasza:
Menj el fogorvoshoz, aki megnézi, röntgent csináltat róla, és meg tudja állapítani, hogy mi a gond, majd ő eldönti, mi a teendő. Amúgy nekem is ez volt, és esélyes, hogy bizony ki kell szedni, de az nem egy egyszerű foghúzás szokott lenni, hanem műtét. Én azt tanácsolom, minél előbb menj el fogorvoshoz, mert ha nyomja a bölcsességfogad a fogsorod, akkor bizony el is deformálódhatnak a fogaid, illetve örökké fájni fognak, mindenhová kisugárzik majd a fájdalom.
2012. máj. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
voltam dokinál a héten, de csak azért, hogy góc vizsgálatot csináljon, az negativ lett, de látta akkor a bölcsesség fogam, annyit mondott rá, hogy mossam sűrűn nehogy begyulladjon.. szóval nem tudom, nagyon félek, nem akarom hogy műtét legyen belőle :S
2012. máj. 19. 01:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hónapig fájt amikor nőtt, pedig nem nőtt ferdén :) Sőt még majdnem szájzárat is kaptam, azaz csak kicsit tudtam kinyitni a szám, mert ha jobban kinyitottam volna, az nagyon fájt volna.
2012. máj. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó, ez kicsit megnyugtató volt! nagyon nem akarom hogy kiszedjék, annyi rémtörténetet hallottam már a bölcsesség fog kiműtéséről :S
2012. máj. 19. 01:55
 5/6 anonim ***** válasza:

az hogy bújik ki és hogy ferdén nő 99% -ban uyganaz. Az alternatíva inkább az lenne, hogy esetleg rohad.


Nem tudom hényszor volt már iylen problémád, de ha még nem sokszor, akkor próbálj meg fájdalomcsillapítót alkalmazni (algoflex, cataflam). Ha egy hét alatt elmúlik a panszod, akkor tarts ki vele, hátha csak évente egyszr jön elő... Véglegesen az eltávolítás a megoldás. Szájsebészet...

2012. máj. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zokniszörny ***** válasza:
Nekem kiműtötték a bölcsességfogamat, és engem is bombáztak a rémtörténetekkel. Megnyugtatlak, a műtétből semmit sem éreztem, és utána is abszolút tűrhető volt a fájdalom, még fájdalomcsillapítót sem szedtem. A szájzár volt zavaró, mert nem nagyon tudtam enni. De ennyi.
2012. máj. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!