Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogciszta műtét pontosan...

A fogciszta műtét pontosan hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz ilyen műtétem, és nagyon félek tőle. Valaki, akinek már volt ilyen tudna írni róla nekem, hogy milyen ez a műtét? Mennyire kellemetlen/fájdalmas, mennyi ideig tart, meddig lesz kellemetlen utána?

2012. máj. 31. 16:48
1 2
 11/14 jjjjjjjjjj válasza:

Nekem pont elől bal első és elvielg már a másik fogamra is átment volna de szerencsére cska picit érte és igy kitudták szedni :)

neked is húzódott amíg mégbennevolt a varrat ? utána ugyanugy begyógyul mintha misem történt volna ?:)

nkem még gyógytömés is van a két első fogamban eléggé idegesit mintha full lepedék lenne :S

2012. jún. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nagyon szerencsések vagytok, ha nem fájt a műtét! Nekem tegnap volt, dupla annyi érzéstelenítőt kaptam (mivel nem hatott), de így is fájt! Végig ordítottam azt a fél órát, amég műtöttek. Szerintetek nekem miért fájt annyira????????
2012. okt. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
engem ma műtöttek, jobb felső kettes fognál a két mellette lévő fog gyökerének oldaláig tartott, elég nagy ciszta volt. Egy nagy injekciót kaptam a szájpadlásom felől és a szemből, ez fájt. A felső kettest el kellett távolítani, ez nem fájt, az utána lévő kampó szerű műszerrel való ciszta lekaparása, eltávolítása..... elég nagy a fájdalom küszöböm, de soha életmeben semmi nem fájt még ennyire. A műtét után még 1 óráig ömlött a számból a vér. A doki nem varrta össze a sebet, talán túl hamar köptem ki a vattát, még nem alvadt meg a vér. Az érzéstelenítő ( amitől még a szemöldököm is zsibbadt) elmúlása után sem jelentkezett egyenlőre semmi panasz. A doki mondta, hogy ne csodálkozzak ha feldagad az arcom majd. Kaptam antibiotikumot és gyulladás csökkentőt is, ezeket gondosan beszedtem. Fájdalom a műtétet követő 2 óra óta egyáltalán nem jelentkezett.
2014. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Kedves utolsó előtti nem tudom pontosan ezért 4 de sok függ attól, hogy az adott fogorvos mennyire tud injekciózni. Nem mindegy hova adja.
2017. szept. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!