Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van már megint fogínygyu...

Miért van már megint fogínygyulladásom, miért?

Figyelt kérdés

Márciusban vették le a fogszabályozómat, és akkor volt egy szép kis fogínygyulladásom, fogalmam sincs mitől, de elmúlt.


Most megint borzalmasan fáj az ínyem. De miért, ha rendesen mosok fogat?



2012. jún. 11. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jól mosol fogat? Az ínyedet is megmosod? Használj lepedékfestő tablettát, hogy kontrollálni tudd a fogmosásod. Szedjél C és B vitaminokat, vashiány esetén vaskészítményeket. Ne mentolos, hanem gyógynövényes fogkrémet használj, és öblögess Meridol szájvízzel.
2012. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem jól mosok fogat, leellenőriztem a neten is, hogy így kell-e fogat mosni, és azt olvastam, hogy igen.


[link]


A többiről nem tudok, hogy lenne-e valami hiányom. És a szájvizet majd kipróbálom. Köszönöm!

2012. jún. 11. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Vérzik is az ínyed?
2012. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a fogszbályzáskor mély ínytasakok lesznek az elmozdított fog és az íny közt, a tövéig le. Ehhez rég kevés a fogkefe, az olyan mélyre nem megy le. az ínytasakokat kell megszüntetni, ezt lézerrel lehet, fogászati lézeresen.
2012. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16.09-es! Ne ijezgesd már ezt a gyereket! Nem krónikus, elhanyagolt ínygyulladása van.
2012. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mi van? Mély ínytasakok?? :((


Igen, fogmosáskor vérzik, fogmosás közben, után egy kis ideig enyhül a fájdalom, de utána ismét visszatér.

2012. jún. 11. 18:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Keressél xilit tartalmú fogkrémet. Xilovit és a Spri amit én ismerek, bioboltokban találsz. A xilit gátolja a szájban lévő baktériumok szaporodását. Nálam ez segített gyorsan és tartósan. A mindenféle extra szájvíztől csak jobban fájt az inyem és némelyik kimarta.
2012. jún. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fogszabályzás valóban nem jár önmagában krónikus elhanyagolt fogíínygyulladással. Mindössze rés keletkezik az íny és a fog közt, mivel arrébbrángatják a fogat és az íny ilyenkor leválik róla , ha nagyobb mértékű az elmozdítás. Ezt nevezik ínytasaknak, ahol a bacik elszaporodnak, ez gyullad be, lézerrel lehet megszüntetni. Nem tudom mi ebben az ijesztgetés. Menjél fogorvoshoz.
2012. jún. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!