Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a különbség a fogorvos és...

Mi a különbség a fogorvos és a fogszakorvos között?

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Mint az orvos és a szakorvos között.

A fogorvos csak fogorvosit végzett, a fogszakorvos ezután elvégzett egy szakorvosit is, valamire specializálta magát

2009. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2009. júl. 13. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Nem. A fogorvos az orvosi egyetem fogorvosi karán végzett, tehát kifejezetten fogorvosnak tanult, a fogszakorvos pedig az általános orvosi karon végzett, majd a diploma után vett részt fogorvosi szakképzésen, ugyanúgy, minthogyha mondjuk szenésznek vagy sebésznek szakosodna. Egyik sem jelent szakmai alsóbb- vagy felsőbbrendűséget.
2009. júl. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Jaj. Légyszi ne írj semmit, ha nem vagy biztos a dologban. A fogszakorvos ugyanúgy a fogorvosi egyetemet végezte el és utána szakosodott. Van pl fog- és szájbetegségek szakorvosa, Fogszabályzó szakorvos, Konzerváló fogászat és fogpótlás szakorvosa, implantológus szakorvos.... stb.


Aki az orvosi egyetemen általános orvosi karon végzett az soha nem lehet fogorvos.

2009. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Dehogynem! A saját unokatestvérem már csak tudom, hogy mit végzett és mit dolgozik! Általános orvosi karon végzett és fogászatból szakvizsgázott, fogszakorvosként dolgozik. A te általad felsoroltak csak ezt követő további szakképzések.
2009. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pedig a férjem fogorvos (én orvos vagyok), szerintem te valamit félreértettél.

Aki az általános orvosi karon tanul, az teljesen más anyagot vesz (általános anatómia, általános gyógyszertan....) mint amit a fogorvosin tanítanak.

A fogorvosin speciális anyagot tanítanak, ami szinte egy az egyben hiányzik az orvosi tananyagból.

2009. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:D Nagyjából akkor már tudom mit takar.
2009. júl. 14. 23:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvos az egyetem elvégzése után lesz valaki. Ez 5 éves. A diploma megszerzését követő 2 év múlva lehet megcsinálni a fogszakorvosi vizsgát. Lehetnek fogszabályzó -, konzerváló-, szájsebészeti fogszakorvosok.


Az, amit te írtál nem feltétlen butaság. Feltételezem az uncsitesód szájsebész lett. Szájsebész valóban lehet valaki úgy,hogy először orvosit végez majd az után elvégez egy fogorvosi egyetemet.

2009. júl. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

maxillofaciális szájsebész csak általános orvosi és fogorvosi valamint a maxillofaciális szájsebész szakvizsga után lehet az illető. cca 13 év tanulás.

minden fogszakorvos fogorvos de nem minden fogorvos fogszakorvos.

2010. ápr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!