Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Augusztusban kiműtik mind a...

Augusztusban kiműtik mind a négy bölcsességfogamat egyszerre-amik még ki se nőttek-altatásban. Aki túlesett már ilyen műtéten, elmesélné a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

2012. júl. 29. 20:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én személyesen nem,de baráti körömben van valaki aki ezt a megoldást választotta,utána nagyjából az egész feje be volt dagadva napokig,enni inni beszélni nem tudott. Gondolom ez nincs mindenkinél így,de előre nem lehet tudni.

Miért nem egyesével szedeted ki őket,sokkal kíméletesebb és könyebb túlélni útána.. szerintem hülyeség mind a 4et egyszerre kiszedetni,de te tudod.Én lebeszélnélek róla,ha még képlékeny a dolog.

2012. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nekem egyet szedtek ki ébren, katasztrofalis volt és sokaig tartott, 4 éve volt, de azóta is fáj, valószínűleg ideget sértett, ami még nem nőtt vissza.

Ismerőseimnek altatasban vettek ki 4-et és nem volt szinte semmi panaszuk, csak kellemetlen volt a varrat...

Szerintem az orvost kell lecsekkolni, hogy neki milyen élménnyel jöttek ki paciensek a kezeik alól...

2012. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ezért mondtam,hogy személyfüggő nyilván. De józan paraszti ésszel belegondolva,1 vagy 4 seb a szájban lehet kellemetlenebb? Nekem 1-2 napig fájt a helye,utána semmi bajom nem volt. Az altatás nem oszt nem szoroz a fájdalom szempontjából,egyszerűen azért altatnak ha az összeset kiszedik mert ennyi érzéstelenitőt nem lehet beadni.
2012. júl. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem egyet szedtek ki szimpla érzéstelenítéssel, kb 1 perc alatt( +15 perc várakozás az injekció hatására). És utána sem fájt sokáig.
2012. júl. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Nekem egyet szedtek ki szimpla érzéstelenítéssel, kb 1 perc alatt( +15 perc várakozás az injekció hatására). És utána sem fájt sokáig."


És egész biztos vagy benne, hogy azok nem már kinőtt fogak voltak és szokványos húzás útján szedték ki? A kérdező ugyanis a még ki nem nőtt fogak műtéti úton való eltávolításáról kérdez.

2012. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem is csak egyet szedtek ki, kaptam 2 érzéstelenítő injekciót, vártam, majd nekiállt a doki szikével,kalapáccsal,vésővel, de pár perc alatt kint volt. Nem fájt, csak kellemetlen volt amikor feszítette. A műtét után sem fájt annyira,mint régen. (ahogy nőtt,nyomta az előtte lévő fogat).

17/L

2012. júl. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Azért választottam azt a verziót,hogy egyszerre szedjék ki altatásban,mert nem akartam annyira elhúzni a dolgot.Inkább egyszerre és "csak" egyszer kelljen "túlélni",mint többször.És amúgy se szerettem volna nagyon ébren lenni,hallani a dolgokat..Fogszabályzómat is egyszerre tették fel ,az alsót és a felsőt.Jobb volt egyszer szenvedni vele,nem úgy mint ismerőseim.Mire megszokták a felsőt jött az alsó és újabb szenvedés.Persze tartok tőle,és pont ezért kérem,hogy aki tud,mondjon pár történetet ezzel kapcsolatban.
2012. júl. 30. 19:15
 8/18 anonim válasza:
remélem még nem írok későn, de én nagyon lebeszélnélek az egyszerre 4ről, nekem a 2 azonos oldaliakat szedték egybe de így is borzasztó volt...de így legalább az egyik oldalon tudtam enni és aludni, ami nagyon fontos mert nem szabad melegíteni, így azon az oldalon sem aludni!
2012. aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem keress rá a neten, mert rengeteg bejegyzés van erről. NLC-n, itt is, indexen és Google-n is; mert fogászati oldalakon is van erről disputa.

Tényleg csak orvos szerint érdemes választani, mert annyira mások a tapasztalatok - ez attól függ, megsértettek-e ideget. Ha nem, akkor sima ügy, 2. nap már levest eszel, 5. nap pépeset és puha szendvicset, ha igen, akkor 4 év múlva is okoz panaszt, mint nekem.

(2. voltam.)

2012. aug. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a további információkat.Jövő hét kedden lesz a műtét.Majd írok,hogy ment.
2012. aug. 8. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!