Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem szabad bracket...

Miért nem szabad bracket fogszabival rágózni meg keményebb kajákat enni (alma, chips)?

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert elvileg letörheted a bracketteket.

De almát nyugodtan ehetsz, csak kockázd fel, és ne harapd. Chipsről még nem hallottam, hogy ne lehetne, a rágózást pedig annak ellenére, hogy valamelyik doki tiltja, valamelyik kifejezetten, hogy ajánlja.

Meg sokszor nem is esik jól harapni, fájna, ha beleharapánál pl. egy almába, de ha nem is fáj, utána 2 órán keresztül takaríthatod az almadarabkákat a brekik közül. :) De ha felkockázod, nincs ilyen baj.


Amúgy ha már gyakorlottabb fogszabis vagy, úgyis megeszed, amit megkívánsz, én simán eszek Snickers-t is, pedig abban aztán minden van, amit tiltanak dokik, karamell, mogyoró, ráadásul harapva eszem. :)

2009. júl. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én a legkeményebb kaját is megeszem, pedig van fogszabályzóm
2009. júl. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) am már én is lassan 1 éve hordom és eddig még mindent megettem és semmi bajom nem volt. de ezt mindig hallom,meg nekem is mondták,h nem szabad akár-mit megenni és ezért érdeklődtem:)
2009. júl. 20. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:
hello!Rágózni azér nem szabad, mer elég nehéz kimosni a brackettek közül, almát és hasonlókat enni lehet, csak felszeletelve, mer megfeszülhet, és lejöhet a tappancs.Am. én már a harmadik napon ettem mogyorót.
2009. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia, én kb 2 hete kaptam fogszabit és simán eszek harapva almát, csak kicsit lassabban mint azelőtt. Rágót azért nem szabad, mert beleragad.
2010. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!