Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ciki az állandó, szürke...

Ciki az állandó, szürke fogszabályozó?

Figyelt kérdés
Szeptember közepén teszik majd fel. Nem tudom mire számítsak. Először biztos fura lesz, de aztán remélem majd megszokom. Milyen tapasztalataitok vannak nektek, akiknek már volt(vagy épp még most is van) fogszabályozójuk?

2012. aug. 30. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ciki-ciki mindig lesz amiért baxtatják az ember. Egyik kövér másik sovány ez szemüveges az meg fogszabályozós... Egy bizonyos életkor alatt minden ciki tökmindegy mi az csak imponálni lehessen 1-2 embernek...

Szard le. Szépek lesznek a fogaid.


Nekem sokáig volt, igaz sajnos az orvosok elhanyagoltak, így kicsit rossz vége lett... :( De remélem az enyém egyedi eset.

2012. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy hanyagoltak el?! Milyen lett a végeredmény?
2012. aug. 30. 13:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy elég speciális esetem volt, a baloldalon elborultak a fogaim ezért hátul egy fog nem tudott előbújni.

Úgy kezelték, hogy évek munkájával egyenesbe állították a fogaimat, hogy legyen helye a fognak kinőni. de ilyenkor magától már nem jött, mert tizenpár évesen már a maradandó fogai az embernek rég kinőnek. Ezért szájsebészeti műtéttel egy ragasztós tappancsot ragasztottak az ínyben lévő fogra, és onnan egy drótot kivezetve húzták lefelé a fogat. Egy drót állt ki az ínyemből...

Ez a beavatkozás folyamatos kotrollt igényelt volna, de zsi.dók voltak nem engedték a folyamatos röntgenvizsgálatot. Pedig már digitális röntgenjük volt, se film se semmi nem kellett hozzá, számítógépre röntgeneztek. Ennek a kontroll hiánynak az lett az eredménye, hogy menet közben lepottyant a tappancs a fogról, és csak a tappancsot húzták le a fogat nem... És azért nem túlzás, kínok között, egy fémdarab lógott ki az ínyemből...

Akkor újabb műtét megint ráragaszt... Közben az orvosom felszívódott, hónapokig hitegettek, hogy szabadságon van most itt van most ott van utána kezét-lábát törte, mindegy, hosszú idő után kiderült, hogy otthagyott... Utána mindig ilyen gyakorló orvosok dolgoztak velem, nem volt állandó orvosom... Mindig az egyetemről gyakorolni jövő dokik dolgoztak rajtam, kevés sikerrel. Mondanom sem kell, hogy ismét nem röntgeneztek, megint leesett megint a brackettet húzták elő...

Meg volt egy olyan baj is, hogy az első szemfogamon nem tapadt meg a brackett. Annak a fognak más az anyaga, és nem marat meg rajta. Már olyan is volt, hogy felragasztották, utána 2 napig nem ettem, mert mindig az volt a duma, hogy falánk vagyok és hamarabb eszek minthogy megszáradna. Persze az első falatnál leesett. Emiatt gyakorlatilag a felére eldarálták azt a fogat. (Akármennyire is vigyáznak a fog felülete sérül a ragasztás utáni csiszoláskor...) És ők még csak nem is vigyáztak.

Aztán végül besokalltunk, és egyszer bementünk, hogy most azonnal leszedik. Aztán jött a főorvostól kezdve minden, mert nagyon érdekes eset voltam, minden 100 ezredik emberből 1 ilyen... Tehát kisérletezni jó lett volna nekik rajtam, de rendesen kezelni baxtak...

Végül leszedettük, azóta ott van egy fognyi lyuk, sajnos a fog épp kibújt, egyik csúcsát érzem hogy ottvan. Állítólag ez a legrosszabb, mert amíg az ínyben van nem szuvasodik, de hogy kint van a feje, így tud szuvasodni. De magától nem nő ki soha.

Amúgy helyrehozták a fogsorom, szép sokan dícsérik, de a lyuk oldalt van mások nem látják... De közben eldarálták a fogaimat főleg hátul ahol ők is nehezen fértek hozzá.


De szerintem én egyedi eset vagyok, bízok benne, hogy vannak ennél lelkiismeretesebb dokik is...


Jah, soksok évvel később kiderült, hogy él és virul praktizál az orvosom. Anyukám munkaügyön dolgozik, és az egyik dolgozója vitte neki a táppénz papírt a fogorvosi kezeléséről. Rajta az orvosom nevével-bélyegzőjével. Magánpraxist indított engem meg otthagyott mint eb a szarát :(


Ettől független ne félj, ha jó orvosod lesz szép lesz az eredmény :) Nekem egyedül az előre harapásom állt vissza, de nem vészes...

2012. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem kuszák az alsó fogaim, elől. Meg fent a jobb szemfogam áll feljebb. Fent már csak bal oldalon van bölcsességfogam, a jobboldalit már kioperálták mikor még ki se nőt. Azt mondta a doki, hogy felteszi a fogszabályozót és ha nem látunk változást 7 hónap után se, akkor ki kell venni a ,,4es" fogam bal oldalt. :O
2012. aug. 30. 14:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne engedjétek kivenni a fogadat. A létező legostobább dolog... Egy kicsit kuszább mosoly még mindig jobb egy meglévő foggal...
2012. aug. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát de ha nem vesszük ki, akkor nem tud majd kinőni a bölcsességfogam :O
2012. aug. 30. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:
nemtudomhányadik kommentelő: miért baj az ha kiveszik? Van, akinek nem akkora a szájpadlása, mint amekkora a fogainak kell. Nekem pl nagyobb és ezért hézagok vannak a fogam között (fogszabályzás után is! :c ) de már beletörődtem.. Ha meg kihúzzák és oka van, akkor a helye úgyis el fog tűnni. Szóval ezzel nem lesz gond. Amúgy engem sosem cikiztek miatta, meg én a ronda fogaimat cikibbnek tartottam
2012. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A szürke alatt gondolom a fém fogszabályozóra gondolsz. Nem ciki. Miért is lenne az?


Szép lesz a mosolyod, rendben lesznek a fogaid és a környezetedben a többi csálé fogú ember magában bizony irigykedni fog, hogy nekik nincs fogszabijuk.


Szomorúan olvastam, hogy előttem itt valakinek milyen rossz tapasztalatai voltak az orvosokkal....Én szerencsére csupa-csupa jót tudok mondani.


Én 24 évesen tetettem fel saját pénzből magán dokinál (sztk 18 felett nem támogatja), sima fémet. És nagyon-nagyon örülök, hogy fölrakattam! Az első 1-2 hétben mondjuk szörnyen éreztem magad, úgy tűnt, mindenki engem bámul (persze nem :D), de hozzáteszem, elég kapa fogaim voltak és erre még rátett egy lapáttal a fogszabályozó is. Aztán tök gyorsan sorba rendeződtek a fogaim! De tényleg nagyon gyorsan!


Tavaly decemberben rakták föl nekem a fogszabit, februárban 4 fogamat sajnos ki kellett húzni (NAGYON torlódottak voltak a fogaim, több ki is lukadt miatta, mert nem tudtam a közöket rendesen tisztítani hosszú hosszú ideig :( ), fönt az ötösöket (négyeseket szoktak, de nekem volt egy gyökérkezelt ötös, úgyhogy inkább azt húzták), lent a négyeseket. Már alig vannak hézagok, szépen bemásztak az üres helyre a fogaim. Ja és most már tudok rendesen harapni is, korábban nem tudtam összeérinteni a metszőfogaimat :/


Egyéb megjegyzés:

- a foghúzás maga egyáltalán nem fájt, csak amikor benéztem a számba, attól lyuktól lettem rosszul :D

- a fogszabi csak nagyon ritkán kezdte ki belül a számat, de akkor rányomtam egy kis viaszt az éles részre és pár nap után már nem is volt arra érzékeny a szám

- néha kicsit sajog az állam aktiválás után, de simán kibírható,csak puhább dolgokat kell enni (párolt hús, levesek, tészta, stb.)

- Mindenképpen kérdezz meg mindent a dokitól, amit tudni szeretnél (mit csinál éppen, mikor cseréli a drótívet, stb.), mindenképp kérj viaszt (akkor is, ha pillanatnyilag nem kell, hogy legyen vészhelyzetre) !



Én csak biztatni tudlak, mindenképp érdemes belevágni a fogszabályozásba. Én tök depis voltam a csálé fogaim miatt, megkeserítették az életem.... Úgyhogy nagyon örülök, hogy végre normálisan állnak :)))

2012. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nekem áprilisban tették fel, de azt mondtam, hogy csak akkor szedje le amikor már nem igen fog visszarendeződni...még egy évem van hátra fölülre, alulra még másfél....fölül csak a bal 5-ös volt kicsit bent, meg a jobb és bal 2-es, de ezeket 3 hónap alatt teljesen kiszedte a fogszabályzó....alul pedig el van torlódva az egész....még csak augusztus közepén rakta fel de már a negyedén túl vagyok csak az a baj hogy a bal 5-ös nem nagyon nőtt ki...a fele kinnt van.... azt húzzák most kifelé, horoggal, rugóval stb....én szinte bármit meg tudok enni...najó a kenyeret azt töröm mert anyám berakja a hűtőbe a kenyeret és keményebb lesz.....de amúgy az amerika mogyorót meg tudom törni, meg ilyenek...tudom nem kéne, de nem volt nálam sem kaja sem kombináltfogó az erdő közepén...és mivel elég ééhes voltam kénytelen voltam valamit enni...kerestem vaalmi kaját az erdőben
2012. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!