Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A mai fiatalok miért azon...

A mai fiatalok miért azon aggódnak még mindig, hogy "ciki-e a fogszabályzó"?

Figyelt kérdés
Számomra szembeszökően sok olyan kérdés van, hogy "fiúk, fogszabályzós lányok bejönnek-e nektek?", "nem ciki a fogszabályzó?", "úristen fogszabályzót kapok, mit szólnak majd hozzá mások?" Eleve, miért "úristen, öngyi leszek, ha fogszabit kapok" téma a fogszabályzó? Ha kell, kell, az egészségünk megőrzésének a része, szép lesz a végeredmény, stb., miért kell még mindig agonizálni? A kérdés azért foglalkoztat, mert én is fogszabályzós lány vagyok és felkeltette a kíváncsiságom a fenti kérdésözön. Csak én vagyok oly elvetemült, hogy örültem a fogszabályzónak és szeretem is? Vajon miért ekkora probléma egy ideiglenesen fennmaradó szerkezet, miért ennyire önbizalom hiányosok nemcsak a lányok, de a fiúk is? (Vagy csak engem foglalkoztat éjjel negyed 12-kor ilyen mélyenszántó gondolat? :D)

#fogszabályzó #ciki #miért_ciki_a_fogszabályzó #miért_nem_terjedünk_a_fogszabályzó_cikisségén_már_túl #szeressük_a_fogszabályzónkat!_mozgalom #fémet_a_szájakba! #vajon_besípol-e_a_reptéri_fémdetektor_ha_fogszabink_van?
2012. szept. 9. 23:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ugyanez van a szemüvegnél, új és meg kell szoknod. plusz, ha ismerősök fogszabi nélkül szoktak meg, sok megjegyzés érhet. (még ha pozitív, egy embert akkor is idegesít, én az utóbbi időben nagyon sokat fogytam és elvileg úgy kellene reagálnom a dicsérő szavakra, hogy örülök, ehelyett mindig zavarba jövök és terelek)

a fogszabályzó különben szerintem pont egy olyan dolog, amit én személy szerint én sem veszek egy emberen, hogy van vagy nincs.

egy osztálytársamtól megkérdeztem: "hú, mióta nincs fogszabályzód, milyen szépek lettek a fogaid!?" válasz: "Kalice, 1 éve nincs fent.. :DD"

szerintem ciki, de lehet én is kiborulnék ha nekem kéne, szóval saját tapasztalat híján.. én mindenesetre nem gondolok róla semmit, bár az is tény, hogy még sosem tetszett szemüveges vagy fogszabályozós fiú. (nem tudatosan, és ezért fura, szerintem rájuk se nézek)

2012. szept. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
na, kimaradt egy "észre" szó és egy "nem" a ciki a előtt. :DD
2012. szept. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jók a kulcsszavak:) FÉMET A SZÁJBA!:D
2012. szept. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1: Én értem, hogy szokatlan mind a fogszabályozott alanynak, mind a környezetnek. Mikor én kaptam, 2 napig erőteljesen dolgoztam rajta, hogy kiköphessem, ami értelemszerűen nem jött össze :) De akár a szemüveget is hozhattam volna példának, csak azzal nem rendelkezem. Én arra gondolok, mikor jön a hősünk a maga 12 - 16 évével és beül a fogorvosi székbe. A doki közli, hogy fogszabályzó kell. Alanyunk lelkileg összetörik, hazamegy, a világa még mindig omladozik és csak azon kattog, hogy "úristen fogszabályzó, tök gáz, ciki, undorító, a fiúk/lányok mit gondolnak, nekem nem lesz soha!" és társai. Én értem, hogy egyes dolgok változását a társadalom nehezen fogadja el, na de könyörgöm egy fogszabályzó? Ez nem a világ vége, miért kell úgy tenni, mintha az lenne, miért ez a legnagyobb probléma a földön, egyszerűen miért ellenség egy fogszabályzó? Miért nem lehet lazulni inkább és vagánykodni vele? :D


2: Köszi, ömlik belőlem a kreativitás xD Untam a "fogszabályzó, ciki, fogszabályzó gáz, fogszabályzó undorító" és társai rém unalmas kulcsszavakat beírni.

2012. szept. 9. 23:44
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem csak te vagy olyan elvetemült, kérdező, hogy örültél a fogszabályzónak és szereted is. Én is így vagyok vele!:D Alig vártam, hogy meglegyen és a majdnem egy év alatt annyira "hozzám nőtt", hogy sajnálni fogom mikor leveszik :( Nekem is behéz megértenem, azokat akik emiatt nyafognak... Inkább elviselem évekig, hiszem a javamat szolgálja(!), mintsem olyan fogakkal maradjak életem végéig (vagy amig egy sem marad)...


18/L

2012. szept. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nehéz*
2012. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

lassan én érzem magamat cikinek mert szeretem a fogszabom.. :DD

14/L

2012. szept. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
énis szeretném, ha lenne egy fogszabályzóm :) semmit nem akarok most jobban :) lesz is, csak még jó sok dohányt össze kell bányásznom rá, mivel 21 elmúltam már...
2012. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Gyűljünk, kik szeretik a fogszabályzóikat :D
2012. szept. 10. 21:57
 10/13 anonim ***** válasza:
vagy szeretnék, ha lenne..:S
2012. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!