Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog gyökér kezelés, kibírható,...

Fog gyökér kezelés, kibírható, vagy kínszenvedés (rántsuk le a leplet)?

Figyelt kérdés

1.Volt már gyökér kezelésed?

2.Ha igen,mennyire fájt?

a,Egyáltalán nem fájt

b,Fájt,de minimális volt a fájdalom

c,Fájt,alig bírtam ki,rossz volt.

d,Gondoltam rá,hogy inkább kihúzatom a fogam.

e,Baromi fájdalmas volt


3. Mire hasonlított a fájdalom érzése,meddig tartott?

4.Utána már nem fájt többet a fogad,megérte?



2012. szept. 10. 19:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Volt.

e.

3. ezt megfogalmazni nem lehet :D

4. pár napig még fájt, de utána elmúlt, teljesen megérte


Igaz nekem nagyon be volt gyulladva a fogam, állítólag ha nincs begyulladva, akkor alig fáj.

2012. szept. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

1. volt

2. a

3. nem fájt utána se


Magán orvosnál voltam.

Olyat már hallottam, hogy államiban nem adtak érzéstelenítőt és, hogy elcseszték, majd ki kellett húzni.

Biztos nem minden állami ilyen, de nagyobb az esélye, hogy kifogsz egy olyat, hogy komplikációk lesznek.

Keress egy megbízható magán orvost.

2012. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nekem is be volt gyulladva, sőt az íny is rá volt égve, de ügyes volt a fogorvos, minden simán ment.
2012. szept. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

1. volt

2. a.

3. Egyáltalán nem éreztem fájdalmat.

4. Nem, kezelés után próbatömés került bele, majd a rendes egy fél év után.

Magánnál voltam én is, ő mondta, hogy nem szükségszerű, hogy fájjon a kezelés, ha valamit éreznék, ad még egy injekciót. Közben többször ellenőrizte röntgenen, hogy minden rendben van-e. Otthon írt fel fájdalomcsillapítót, de ki sem váltottam, nem volt rá szükségem.

2012. szept. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,és amit el is felejtettem,de fontos lenne,mennyiért csinálták meg annak,aki magán dokinál volt,és mikor?
2012. szept. 10. 20:37
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hete csinálták.

Nem fájt.

Most franko.

2012. szept. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt, de páromnak igen. Ő azt mondta nem fájt. Én kérdeztem: minek a macera, miért nem húzattad ki inkább? Mire ő: "Én is kérdeztem, ne húzassam - e ki ,de azt felelte a doki, hogy higgyem el: eljön az a pillanat, mikor inkább hálás leszek egy halott fogért, mint csak a helyéért." Szóval szerinte: jobban járt, hogy nem húzatta ki ergo: igen, megérte neki.
2012. szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Ha jól emlékszem, kb. 7 évvel ezelőtt csinálták, 25e volt maga a gyökérkezelés (2 alkalom) és 35e volt a tömés (ez egy speciális, lyuk méretére csiszolt porcelándarab beragasztva).
2012. szept. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Volt, 4 fog egyszerre, egyáltalán nem fájt. Viszont most 10 év után egy röntgenről megállapította egy doki, hogy rosszul csinálták (nem végig, csak kb 3/4-ét) és újra kell gyökérkezelni, sőt egyiket ki is kell húzni. Amúgy nem fájt a fogam utána soha többé, egyáltalán.
2012. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Erről már rég lerántották a leplet, napi szinten vannak erről kérdések! Nem fáj a gyökérkezelés, totál érzéstelenítésben csinálják. A gyógyszeres tömés, ill. a végleges tömés után fájhat napokig, vagy ha a gyökércsúcs, körülötte lévő szövet van gyulladásba, de maga a kezelés nem fáj. A kérdés egyértelmű, persze, hogy megéri a macerát. Az szerintem kevésbé éri meg, hogy nem lesz fogad, a legkevesebb az hogy esztétikailag csúnya, de mivel funkciója is van, nem csak dísznek kell így fogak nélkül elég kellemetlen az élet. Ezt mindenki tudja, aki elhanyagolta a fogait, és most drágán műfogakat/fogsorokat csináltat, de még teljes kivehető fogsornál is aranyat ér egy megmaradt fog!
2012. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!