Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfogamat fogják...

A bölcsességfogamat fogják kivenni, de még nemnőtt ki, sőt még gyökere sincsen. Nagyon félek mert olyanokat olvastam hogy véső-kalapács stb. Nemtudom hogy ez jobban-e fog fájni mintha teljesen kinőtt volna már. Nagyon félek :D Mire számítsak?

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát én elmondom a történetemet.

Leszögezem,hogy a fogaimmal sose volt probléma,de aztán...

Szóval még 2007 novemberében egyik este elkezdett fájni a fogam jobb oldalt lent a 6-os,elmentem a fogorvosomhoz,azt mondta egy pici lyukacska,megcsinálta(gondoltam magamba egy ici pici lyuktól,miért fáj az egész fejem?)aztán rá 1 hétre megint elkezdett fájni,elmentem az orvosom sztk-s rendelésére és azt mondtam neki,hogy szerintem nemis a 6-os fogammal van a probléma,hanem a bölcsességfoggal,elég nagy dudor lett jobb oldalt hátul,azt mondta csinálunk egy pici,helyi röntgent,amit kész lett,azt mondta,ez nem az ő asztala,irány a szájsebészet,de csak ennyit mondott,semmi mást.Mivel én még nem voltam akkor szájsebésznél,azt se tudtam,hova,kihez menjek,de aztán megtaláltam egy helyi magánrendelőt és oda elmentem.Ott a doki azt mondta,szükség van egy teljes panorámaröntgenre.Elkészült kb 10-15 perc alatt,majd kiküldtek,de beláttam az ajtón,és ott volt 4 szájsebész és a röntgenem felett vitatkoztak,na mondom magamba,hát most vajon mi lesz.Behívtak mindenki nézett rám,hát nyeltem 1 nagyot,és közölte a dokim,hogy mind a 4 bölcsességfogam más-más irányba nő,és amiért mentem végülis a jobb alsó 8-as miatt,kiderült,hogy sürgősen meg kell műteni(ezt akkor még fel se fogtam) mert óriásciszta nőtt az arcomba,ami a jobb állkapcsomat teljesen elsorvasztotta,azt mondták kb még 1 hetet várok és 1 harapásra eltört volna az állkapcsom,ez a bölcsifog a csontba nőtt lefelé kanyarodott.Ekkor az orvostól megkaptam a beutalókat a kórházba,koponya ct,vérvétel,altatóorvos..Mikor kimentem hát elkapott a sírás...Először 2008 január 9 -re kaptam időpontot,aztán január 22,és végül febr 8 lett belőle,mert azt mondta a doki vannak fontosabb műtétek is ,ezért várólistára kerülök,febr 8-án megvolt minden eredményem,reggel bementem a kórházba,és 10-13 ig műtöttek.Azt elfelejtettem mondani,hogy mivel ugye az állkapcsom elsorvadt,ezért oda pótoltatni kellett csontot a csípőmből,tehát ,azért volt 3 órás műtét,mert a csípőmből kivettek egy tenyérnyi csontot,majd felvágtak belülről a számból,kivették a fogat,az óriáscisztát,kifertőtlenítették és beletették a csontot,majd összevarrtak,műtét után,mozdulni,nem tudtam,járókerettel mentem első nap,tisztítócső is lógott belőlem(csípőből)és végül 6-7 napot voltam kórházban.Itthon lábadoztam,aztán 2008 KARÁCSONYÁN megint elkezdett fájni 1 fogam jobb oldalt fent,ezis a bölcsességfogam volt,ezzel úgy,jártam,hogy kiműtötték simán,érzéstelenítővel,de akkor az orvos nem írt fel antibiotikumot,és 3 nap alatt nagyra és betonkeményre feldagadt az arcom,orrom,szám,szemem,hangsúlyozom BETONKEMÉNYre.Azt mondta a doki,hogy elfelejtett felírni gyógyszert,és ez a keménység a sok összegyűlt véres gennytől van.Gondolhatod KARÁCSONYKOR 24-én mentem kórházba megint,de nemakartam ottmaradni,saját felelősségemre hazajöttem,és minden nap mennem kellett,felszúrták a fogam gézt tömködtek fel és párakötést tettek az arcomra,tiszta múmia..ja és érzéstelenítő nélkül szúrták fel,folytak patakokba a könnyeim,szörnyű volt.Így telt el 2008 karácsonya...aztán 2009-re teljesen legyengitette a sok antibiotikum az immunrendszerem,úgyhogy bélerősítőt szedek,meg normaflort,lopediumot hasmenésre.Szinte mindenre érzékeny a gyomrom azóta..el se tudom mondani..

Szóval szerintem ne várjál ilyenekkel,nehogy nagyobb bajod legyen.

Bocsi ha kicsit sokat írtam és fárasztó lett a történetem

ÜDV

2009. júl. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

14:47-es vagyok amit történetem elején írtam a 6-os fogról meg kiderült,hogy gócok vannak a gyökereken,most 2009.májusában húzták ki és a másik oldalon sincs meg a 6-os fogam azt áprilisba húzták.

A bal oldalt még megvan mind2 bölcsességfogam,az alsó vízszintesen nő a többivel szembe,a felső meg kifelé kanyarodva.

2009. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ezt a történetemet neked is átmásoltam ide,mert kettővel előtted volt egy ilyen kérdés már.
2009. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind a 4 bölcsesség fogam kinőtt félig.Ebből kettőt kihúztak(ami nem olyan vészes,főleg ha nincs gyökér)Nemsokára kell mennem a felső bölcsesség fog kihúzása miatt,de nemrég voltam 2 órás szájsebészeti műtéten,és így várnom kell amíg teljesen meggyógyul az állkapcsom.Nekem az egyik hátsófogam lyukas lett,és a doki betömte.Addig nem volt vele semmi baj,amíg ki nem mentem látogatóba repülővel külföldre.A légnyomás miatt iszonyú fájdalmaim lettek,és amikor hazajöttem rögtön mentem a dokihoz.Kivette a tömést és újra betömte..2 nap múlva a fájdalom miatt újra doki.Gyökérkezelés,érzéstelenítő nélkül(hisz annyira gyulladt volt,hogy úgyse hatott volna)majd,betömte..Úgy nézett ki,hogy minden oké,de 2 hónap múlva egyszerűen bedagadt,és újra fájt.Elmentem egy másik orvoshoz aki kihúzta úgy,hogy a gyökerét beletörte,majd kedvesen annyit mondott,hogy irány a Szentkirályi úti Fogászat...Nem mentem oda(én csak rossz dolgokat hallottam róla)de találtam egy maszek orvost aki egy tünemény,és arany keze van..Első amit csinált a fogröntgent.Kiderült,hogy tályog van a gyökér alatt,és az állkapcsom is megsérült.Így helyben 2 órás műtétem lett,érzéstelenítővel.Fúrtak,faragtak,és fűrészeltek,de hála a dokinak nem éreztem semmit...Nemsokára megyek a bölcsesség fogamat kihúzatni,de tudom nem fog fájni,mert az áldott jó orvos mondta,hogy nincs gyökere,és már másodperc alatt kijön..Ne halogasd! Ha nagyon jó fogorvosod van,akkor az úgy ki fogja húzni,hogy csak kellemetlen lesz,de nem fog fájni..Minél előbb megcsinálod,annál kevésbé lesz komplikáltabb az egész..
2009. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nekem 1 hónapja vették ki mind a 4 bölcsességfogamat igaz altatásban egy se volt kinőve nagyon féltem tőle tiszta para voltam ,nem volt egyszerű de kilehet bírni fájdalom csillapító,jegelés és 1 hétig pépes,varat szedés után minden könnyebb utána még egy hét mire tudsz ott hátul is rágni,de ne félj mert annyira nem fáj mit ahogy most gondolod!:)fel a fejjel!

2009. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bizonyára rendellenes irányba nő és azért akarják kivenni, hogy ne okozzon bajt, például olyasmit mint amit 15:02-es írt le hosszan. Ennél rövidebben nem lehetett írhatta volna. Sok minden összejött neki.

Kivehetik azért is, mert ha benthagyják és a nem megfelelő helyzetben kezd el nőni, nem tud a felszínre törni, viszont nyomhatja a 7. vagy más fogat.

Nekem is kivették az egyik 8. fogat hasonló ok miatt. Kis műtét, kb. 20 percig tartott. Nem éreztem semmit, csak pár óra múlva sajgott kicsit és éjszakára vettem be fájdalom csillapítót, jól aludtam.

2009. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
huh,azért kicsit megijedtem hogy mi történhet ha megvárom még kinő :) amúgy azért kell kiszedni(mind a 4et) mert fogszabályzóm van,és ha kinőnének akkor az egész fogsoromat tönkretenné.most szemptemberbe veszik le(hál'istennek) a fogszabályzómat,és addig kikellene szedni az alsó kettőt.akkor most megnyugodtam :) remélem tényleg nem lesz olyan vészes,legalább utána nem lesz több gond belőlük :D
2009. júl. 30. 23:29
 8/10 anonim válasza:
100%
Szia nem olvastam az előzőket, bocsi ha ismétlek valamit. 17 vagyok nekem tegnap húzták ki a bal felsőt. Az érzéstelenítő végig hatott semmit nem éreztem csak azt hogy cibálják a számat meg nem mertem nézni amikor szikével közeledett a doki. Kb 10 perc alatt kész volt varrással mindennel utána elmondta mit csinálhatok mit nem. Most 24 óra után az arcom bal fele meg van duzzadva elég rendesen de alapból nem fáj csak ha nyomom vagy mozgatom. Meg nem tudom mi lesz ezután, de a a foghúzás egyáltalán nem volt vészes. :)
2009. dec. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
ja és nekem se volt gyökere szóval ne félj :) (előző voltam)
2009. dec. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Szia!


Tegnap húzták a bal felsőt nekem. Műtét egyáltalán nem fáj, injekcióból is csak azt éreztem, hogy valami hideg van az ínyemben. Utána műtétet nem éreztem, csak a csont ropogása volt fura.

Ne félj, maximálisan kibírható, jobb hamar túl lenni rajta!


Szia!

2010. márc. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!