Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínysorvadás megállítható?

Fogínysorvadás megállítható?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron szépen sorvadt az ínyem a két szemfogamon. Be volt gyulladva, vérzett stb. Azóta kezelem, megfelelő fogkrémmel, és sok gyümölcsöt, zöldséget eszek. Azóta nem sorvadt tovább, nem vérzik, és szép rózsaszín az ínyem. Viszont rettegek attól, hogy kiesnek a fogaim. Egyáltalán nem mozog (nem is mozgott), csak olyan furcsán húzódott vissza az íny. Két oldalt megvan szépen, és csak a közepén sorvadt, amolyan fordított U alakban.

2012. szept. 19. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is ettől tartottam nagyon csúnya volt az inyem, egyből foginysorvadásra gondoltam, elmentem a fogorvoshoz aki azt mondta ez még nem az és ha vigyázok akkor nem lesz gond. Rendszeres fogkőleszedésre kell járnom, mert nálam az okozta a gubancot, emellett használok direkt erre fogkrémet (Lacalut, Paradontax). Ami a legfontosabb, hogy ápold és járj el rendszeresen fogorvoshoz.
2012. szept. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lacalutot használok én is.:) Nekem orvos azt mondta, lehet túl erőszakosan mostam. Minden fogamon szép, de csak a két szemfogamon húzódott vissza. Hetente megnézem nincs-e elváltozás stb, de már 1 éve nincs, és kezd a rigolyámmá válni.
2012. szept. 19. 14:17
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyümölccsel óvatosan, mert most meg a visszahúzódott ínynél a fognyakat fogja szétmarni a sav. Én is így jártam, és most végig tömni kell, és párra már korona is került.
2012. szept. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Gyümölcsöt mindig felvágva eszem Főleg almát. Tömve van már az a 2 fogam is és nem akarom, hogy szétrongálja a "súrlódás":)
2012. szept. 19. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!