Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha valakit éber szedációval...

Ha valakit éber szedációval kezelnek fogorvosnál tényleg csak 1 fogat csinálnak meg? Szerintem hülyeség.

Figyelt kérdés

40 ezer ft 1 óra kezelés,ajánlják hosszú kezelésekre és akik annyira nem bírják..

na nekem van sok lyukas fogam,de akkora roham tör rám kezelés közben hogy annyira remegek hogy nem tudom kinyitni a szám és az érzéstelenítő se hat a remegés miatt. Olvastam az éber szedációról,de nem hiszem hogy minden egyes fognál külön kéne fizetni. Szerintetek? Tényleg nem lehet összes fogat egyszerre betömni? Külön kérésre se? Mit tudtok erről?

Amúgy savas a nyálam az marja szét a fogaim,már kezdi enni a fognyakam is,szóval hiába mosom ez így marad.

Most lúgosítanom kell,azt hogy kell?

Köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 20. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal ma már ez nem így van, szerintem lehet egyszerre többet is. Én is hasonlóan vagyok egyébként a fogorvossal, ahogy te.
2012. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Több fogat akkor szoktak tömni egy alkalommal, ha egymás mellett van, vagy nagyon közel hozzá.
2012. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

de nem érted utolsó.. ez 1 órás,tehát nem hiszem hogy 1 óra alatt 1 fogat töm be. Nem tudom pontosan mennyi fogam lyukas de a savtól szerintem jó pár, és nem hiszem hogy akkora köcsögök lennének hogy külön elkéregetnék a 40 ezret.

Első ez komoly?? Te is így vagy? és akkor mit csinálsz?

2012. szept. 20. 21:22
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy alkalommal általában egy kvadránst csinálnak meg. De nem biztos, hogy az belefér egy órába, attól függ, milyen állapotban vannak a fogak és mit kell velük tenni.

A fognyakat a fogkő teheti tönkre, érdemes azt is leszedetni.

2012. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

De nem érted, hogyha egy lyukas fogad jobboldalt van, a másik baloldalt nem fogják betömni egy alkalommal????

Azért 1 óra, mert ha pl. gyökérkezelés lesz, az kb. annyi.

2012. szept. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De miért,ennyire nem lehetnek szemetek?

Kérlek valahogy nyugtassatok meg nagyon szorongok..fáj a fogam vettem be most fájdalomcsíillapítot elmúlt,de nem bírom a fogorvost,NEM akarom átélni ezt mégegyszer!!

Valahogy segítsetek..:S

2012. szept. 20. 23:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem szemétség kérdése. De most képzeld el betöm egyet jobb oldalon, az még érzékeny. Amíg csinálná a baloldalt, addig simán kiszedheti véletlenül a jobb tömést.
2012. szept. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
kiszedheti? miért szedné ki?
2012. szept. 21. 10:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Több fog ellátásra kerül!!
2012. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

REM jól írta, 1 kvadráns(azaz a fogaid negyede, 1 fogív fele) kerül ellátásra. Az ellátásnak ellenben bele kell férnie 1 órába, azaz nem mindegy, melyik fogaddal mit kell csinálni...ha pl. ha az egyik negyedben mondjuk van 3 szuvas fogad, amit csak be kell tömnie, az 1 alkalommal megcsinálható. Ha ellenben mondjuk ugyanott 2-3 gyökérkezelendő fogad van, az nem fér bele 1 órába, így következő alkalom is lesz(ahol az éber szedációt ismét ki kell fizetned).

Emellett az érzéstelenítési technika sajátosságából adódóan nem érzésteleníti a fogorvos a 2 alsó kvadránst egyszerre.

2012. szept. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!