Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nektek volt már gyökér kezelés...

Nektek volt már gyökér kezelésetek magán fogorvosnál?

Figyelt kérdés

Jövőhéten megyek.

Mire számítsak,ha még csak a hidegre fájdul be a fogam,tehát gondolom nem annyira gyulladt,akkor is nagyon fáj,kibírható?

Magán dokinál jobb csináltatni?



2012. szept. 22. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a magándokiban bízol, csináltasd ott. Egyébként be fogja injekciózni, elzsibbad, és nem fogod érezni. Én jártam úgy, hogy fúrta a fogam és megkérdezte nem fájt-e. Válasz : de fájt. Jaj, már azt hittem elhalt fogat kezeltem. Lehet, hogy csinál hideg vizsgálatot, ha mondod neki érzékeny. Ja és vigyél elegendő pénzt.
2012. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem volt még gyökérkezelve fogad, max sztk-ban, akkor érezni fogod a különbséget, mivel a maszek orvos általában kinyalja az ember se**ét. Ha nem így van, akkor válts, mert rengeteg jó létezik.

Ha érzed a hideget, legalább él a fog... ez is egy öröm :)

Valóban ad érzéstelenítőt, előtte be is kenheti ízesített zselével, hogy még a szúrás helyét se érezd... :) A legtöbb gyökérkezelésnél alig érzel valamit, sokszor éppen csak a matatást a szádban.

Ha végérvényesen nem tudja a fájdalmat csillapítani akár 2 szurival (előfordulhat), akkor egy idegölő hatású anyagot fog berakni a fogba, és nem kínoz tovább aznap. Ez a kifejezetten gyulladt fogaknál lehet szükséges.

Több üléses lesz, minimum 3x mehetsz, mire végérvényesen fedőtömés is kerül a fogba.

Sikert! :)

2012. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,a másik kérdés az lenne,hogy mennyi lehet a kezelés ára

a doki,akit felhívtam,azt mondta 25-30-ból kijön

de azt hallottam,hogy van akinek kell rá korona is,ami igencsak feljebb viszi az árat

2012. szept. 22. 15:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Volt, és a fájdalom nem függ attól, hogy maszek-e az orvos.
2012. szept. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont ma végeztem a gyökérkezelés utolsó fázisával egy magánfogorvosnál.

Első alkalommal kiszedte az idegeket. A kezelés nem fájt, csak utána, amikor kiment az érzéstelenítő.1 napig szedtem gyógyszert.

Második alkalommal tett bele próbatömést, szintén csak 1 napig fájt utána.

Harmadik alkalommal gyökértömés volt. Ezután már nem volt fájdalom.

Ez a 3 kezelés került 14 ezerbe.

Ma csinálta meg a fedőtömést még 10 ezerért.


Nem kis pénz 1 fogért, nem kicsit sajnáltam rá. Azonban én rettegek a fogorvosoktól, mivel nem egyszer volt dolgom barbárral. S úgy voltam vele, hogy inkább fizetek, csak ne fájjon a kezelés.


Én is úgy mentem hozzá, hogy előtte nagyon fájt az a fogam.


Ha még van kérdésed szívesen válaszolok.

2012. szept. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia utolsó!


Köszönöm.

Szerinted függ attól is,hogy mennyire van begyulladva?

Van aki azt mondja,hogy akkor fáj ha még nem haltak el az idegek,van aki azt,hogy akkor nem fáj,mert úgy jobban el lehet érzésteleníteni.


Egyáltalán semmit nem éreztél,mármint fájdalmat a kezelés alatt?

Mennyi injekciót kaptál?

2012. szept. 26. 18:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja,és megkérdezhetem,merre csináltattad?
2012. szept. 26. 18:52
 8/8 anonim ***** válasza:

A kezelés alatt semmit nem éreztem. Nagyon jól elérzéstelenítette egy injekcióval is.


Sokat fájt már ez a fogam előtte, s nagy nehezen rászántam magam, hogy kezeltetem. Ja, és ez már amalgámmal tömve volt.


Gondolom az is sokat számít, hogy magándokihoz mész, s normális érzéstelenítőt kapsz.


Régen, gyerekkoromban voltam már gyökérkezelésen 2-ön is. Akkor az egyik fájt, a másik nem. Igaz, akkor nem volt pénzem maszekhoz menni.

2012. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!