Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hülye voltam! Segítség. Mit...

Hülye voltam! Segítség. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Lehet még valamit a fogaimmal kezdeni? Nagyon rosszak.

Ezelőtt egy hónapig egyáltalán nem mostam fogat. Fogorvosnál csak általános iskolai ellenőrzéseken voltam, de már akkor is gondok voltak a fogaimmal de nem érdekelt.

Nem nagyon fájtak, inkább azóta szokott hogy megmostam, ráadásul a legrosszabb pillanatokban fájdul meg, pl evés vagy csókolózás közben.

Mennyi pénzből lehetne megcsináltatni? Ha nem lesz rá pénzem és így marad akkor mi lesz a következménye?

Itt van róla kép:

[link]

21/L



2012. okt. 13. 11:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Úristen. Ez komoly?

Mennyi pénzed van rá? Ha nem sok, menj be a körzeti fogászatra, ott megmondják, mit lehet belőle kihozni..

Következmény, ha nem kezelteted: kihullanak, tovább szúvasodnak, letöredeznek, a nyitott csatornákon baktériumok jutnak a szervezetedbe..

Csókolózás? :S

2012. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Ugye ez kamukérdés?

Ha mégsem, úgy van ahogy az előző írta. Menj el a körzeti fogorvoshoz, ő majd mondja hogy mit kell csinálni. Bár nem vagyok szakértő, ebből szerintem műfogsor lesz a vége

2012. okt. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos.

A körzetinél mennyit kell fizetni? Most kb. 50 ezer forintom lenne rá.

2012. okt. 13. 12:03
 4/30 anonim ***** válasza:
szerintem első körre annyi tuti elég lesz, de nem árt gyüjtögetni, mert többször is el kell majd menned az biztos
2012. okt. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Úristen, az én fogaimnál azt hittem, hogy nem lehet rosszabb... de tévedtem...

Én 20 éves vagyok, de nagyon romlandóak a fogaim (nagyon savas a szám) és igazából nekem is ez volt a problémám, hogy volt egy pár év, amikor csak havonta,kéthavonta 1-2-szer mostam fogat... Bánom...

Aztán tavaly előtt odáig fajult a dolog, hogy nagyon fájt, feldagadt, úgyhogy muszáj volt elmenni szájsebészetre... ott egyből kihúztak kettőt, majd hármat (egyszerre), majd pár hónap múlva még egyet... tehát 6 fogamat ki kellett húzni (bal fent: 4-es, 5-ös. jobb fent: 6-os, bal alsó: 6-os, jobb alsó: 5-ös, 6-os), viszont egy szerencsém van, mind a 4 bölcsességfogam kijött ez idő alatt.. azok jók.

Ja, és plusz van 3 gyökér kezelt fogam is, tehát gondolhatod...

Most is járok a körzetihez, de sajnos másfél-két havonta kapok időpontot, de lassan azért haladok...

Eddig volt egy tömés, bal alsó 4-es, leszedte a fogkövet (neked is ez lenne az első) és jövőhéten megyek a következőre, akkor a felső 1-es, 2-es lesz betömve, bár ott már zománc probléma is van, viszont szerencsére egyik fogam sem feketedett el...

Ja, és a körzeti fogorvosnál ingyenes a fogkőleszedés is, tömés is, gyökér kezelés, húzás is (bár a két utóbbit jobb szájsebészeten csináltatni, de az is ingyenes)

Szóval hajrá!!!!!!

2012. okt. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
Figyu, mi visz rá egy embert arra, hogy ne mosson fogat? Amúgy valószínű, megmentik betömik amit belehet a többit kihúzzák és ha szerencséd van akkor marad annyi fogad amire a fogtechnikusok tudnak fogakat csinálni. Ha nem akkor protkó lesz belőle... És sok pénzedbe fog kerülni az biztos.
2012. okt. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

1 hónapig nem mostál fogat??? még ennyi idő alatt se ment volna ennyire tönkre.


készülj, hogy nem lesz egyszerű menet.

2012. okt. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Nem sok mindenre elég a pénzed.

De tényleg az lenne a legjobb,amit már előttem is írtak,ha elmennél a körzetishez.

Nem bírom elképzelni,hogy nem fájt 21 év alatt.

A másik ami számomra felfoghatatlan az a csókolózás...

Biztos kellemetlen szájszag is társul az ilyen fogazathoz.

Mivel mosod?Szájvíz?

Bár szerintem ez már teljesen mindegy.

Szerintem egy teljes körű fogsor csere lesz.

2012. okt. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Alul az ínyed benőtte a letört fogcsonkokat?


Egyébként így lehetetlen megmondani, hogy melyik foggal mit lehet kezdeni, kellene egy panorámaröntgen, anélkül biztos nem fog hozzákezdeni egyik fogorvos sem.

2012. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

5: Köszönöm a bíztatást. Ez tényleg ilyen lassan megy? :O

6: Nem olyan családból származom ahol ez alap dolognak számít.

7: 1 hónappal ezelőtt mostam meg először, azóta soha.

8: Nem nagyon fájt, néha volt pár nap amikor fájdalomcsillapítót kellett bevennem, de nem volt kibírhatatlan. Van barátom már 3 éve. Ő nem szólt be a fogaim miatt, nyilván nem azért szeret. Nem hiszem hogy rossz lenne a szájszagom.

2012. okt. 13. 12:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!