Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfogamat kellene...

A bölcsességfogamat kellene tömetni. Leírnátok nekem a menetét? Vagy semmi extra? Voltam már fogtömésen, de most kicsit félek, ez mégis csak bölcsességfog.15/L (:

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 17:09
 1/5 Vicuska87 válasza:

Bölcsesség fogat húzni kell, nem tömetni!

Semmi értelme betömetni, aztán, pár év múlva meg kihúzatni mert tönkre megy!

2012. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem tömve vannak az alsók,de ezt tényleg akkor érdemes csináltatni,ha a bölcsességfogak nem ferdén nőttek.Sztk-ban nekem nem csinálták meg,probléma esetén húzást javasoltak,de egy magánrendelésen simán betömték,annyi a nehézsége,hogy nagyon nagyra kell nyitni a számat.Egyébként mivel 15 éves vagy nem inkább a hetes fogról van szó?30/N
2012. okt. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Semmi értelme betömetni, aztán, pár év múlva meg kihúzatni mert tönkre megy!"

Ennyi erővel ezt bármelyik fogra lehetne mondani,annyi a különbség,hogy a bölcsifogat nem kell pótoltatni.

2012. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pár hete volt az iskolában a fogorvos. Nem akarta elhinni, hogy 14 éves vagyok (nemrég lettem 15).

Most nô ki a 3. bölcsességfogam, a fogképletbôl (biosz) ellenôriztem is. Aztán meg ugye a doktornô is nagyon meglepôdött, hogy kint van már kettô és most jön a harmadik. De sajnos valahogy kilyukadhatott az egyik. Szerintem szépre nôttek ki, de azt majd ott megállapítják.


Köszönöm a válaszokat, de kicsit megijesztetek.. ilyen fiatalon bölcsességfoghúzás? Vannak, akiknek még a csontfogai sem nôttek ki ennyi idôsen.. ):

2012. okt. 21. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem mondta a doki,hogy rosszul áll a fog,akkor megoldható töméssel is a dolog.Nekem ugyan 29 évesen kelett tömni,de abszolút nem borzalmasabb,mint egy 6-7-es fog tömése.
2012. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!