Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiszedte az ideget és gyökértö...

Kiszedte az ideget és gyökértömést csinált a fogdoki. Mit fogok érezni ha kimegy az érzéstelenítő hatása? Fog fájni? Vagy csak az injekció helye fog fájni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 22. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha maradéktalanul eltávolította az idegeket, és nem volt gyulladás, akkor semmit sem szabad érezned, maximum az injekció beszúrásának helyét.

Egyébként én eddig úgy tapasztaltam, hogy idegkezeléskor nem szokták rögtön betenni a végleges tömést.

2008. máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem végleges tömést tett, hanem valami rózsaszín ideiglenes tömést, még vissza kell majd mennem. Remélem nem fog fájni! Nem volt gyulladás.
2008. máj. 22. 10:45
 3/4 anonim válasza:
Nekem kiszedte az ideget,majd betomte magat a gyokeret es vegul a kov alkalomkor magat a fogat.Nekem nem fajt egyik sem meg a szuri helye sem,pedig nekem a felso 16 fogambol legalabb 12-13 kezelve van,es kb 4-5 ben van gyoker tomes is.
2008. máj. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem szabad rögtön betömnie,neked ideiglenes tömést rakott bele és valószínű gyógyszeres tömést a gyökércsatornába.Ha kimegy az injekcio akkor akár 3 napig is fájhat a helye,de utánn nem .A fogat ha nem jó gyökérkezelte ki begyulladhat,de az sem biztos,hogy rögtön,lehet csak évekre rá durran be,ekkor ált a gyökér végénél szokott ciszta keletkezni amit rezekcióval-gyökércsúcseltávolítással oldanak meg.ha es se segít kihúzzák..amúgy a jól kigyökérkezelt fog nem fáj,az egy élettelen fog már.idővel kicsit beszürkülhet a színe,mert nincs már benne vér-élet,törékenyebb is lehet,de ez azért nem olyan vészes dolog-nem olyan mintha porcelán lenne.ne aggódj biztos jól megcsinálta...egy fogtechnikus
2008. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!