Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes kicseréltetni az...

Érdemes kicseréltetni az amalgám töméseimet?

Figyelt kérdés

Van egy olyan lehetőségem, hogy tök ingyen kicseréltethetem az amalgám töméseimet fehérre, de nem tudom érdemes-e. A fogorvosomnak már mondtam, hogy kéne, de most gondolkodom a visszatáncoláson. Kb 1 év múlva fogszabályzóm lesz, és nem tudom, hogy újra lehet-e tömni a fogakat, ha esetleg a fogszabis kezelés ideje alatt kiesnének a tömések.

szerintetek?


2012. nov. 20. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Főleg ajánlott.
2012. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha téged zavar,akkor cseréltesd.Nekem van fogszabis kezelésem és nem esett még ki közben egy tömés sem.Mellesleg én most fogom a két alsó hetesemben(amin már nincs fogszabi)kicseréltetni az elszineződött nagy méretű fehér töméseket un. inlay betétre(ragasztott tömés,ami sokkal stabilabb egy sima tömésnél).Úgy tudom,hogy amalgámcserénél is ajánlott,kérdezz rá a dokinál.
2012. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát igazából erre a lehetőségre még nem is gondoltam :\ de az már biztos drága, még akkor is, ha csak anyagköltséget kell fizetnem. csak annyit mondtam, h ki akarom szedetni az amalgámot és kéne "white filling" (angolul nyomjuk, mert görög a kiscsaj aki kezel:D )a sima fehér tömés nagyon tré ?:S
2012. nov. 20. 22:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldöntened, de azt gondold meg, hogy az amalgám tömés sokkal tartósabb( és a néphiedelemmel ellentétben NEM káros)A fehér tömést néhány évente cserélni kell, ilyenkor az orvos kitisztítja a fogat és ez azzal jár, hogy a fogból lecsiszolnak, lefúrnak valamennyit. A fogszabályzós kérdésed miatt úgy gondolom, hogy elég fiatal vagy még. Ha átgondolod, hogy mondjuk 5 évente újrafúrják a fogadat, akkor 30 éves korodra mi marad belőle?
2012. nov. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megnéztem egy fogtechnikai honlapot,ott 9500 volt az inlay betét anyagköltsége. A magánrendelésen,ahova megyek 30E a gradia betét,de van egy 50 ezres kezelési utalványom(25E-ért:D)kuponos oldalról,úgyhogy elvileg 35-ből megúszom a kettőt.
2012. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!