Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Korona felhelyezésének a...

Korona felhelyezésének a menetét leírná valaki?

Figyelt kérdés
Az egyik első fogamra koronát rak a fogorvos,mert régen letört, gyökér kezelték, felépítették, de már szürkébb, mint a többi. Mondta az orvos, hogy röntgenezni fogja, mintát vesz, lecsiszolja, és kb egy hét mire megjön a korona. Ha lecsiszolja az fájni fog, nem? Érzékeny lesz, és ha már fenn van a korona, az milyen, fáj eleinte?

2012. nov. 25. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Lecsiszolja,amihez ad érzéstelenítőt!Utána lehet,hogy érzékeny lesz hidegre melegre,de nem hiszem mivel az a fogad gyökérkezelt.

Többet én sem tudok,pedig nekem most lesz 4 db koronám felrakva.Már előre rettegek.DE te ne félj,amúgy sem érezhetsz semmit ha gyökérkezelve van.Hamar megszokod,nem fog fájni.

2012. nov. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem.
2012. nov. 25. 16:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne kérj koronát! Lehet, hogy szürkébb, mint a többi, és esztétikailag nem szép, de egészséges! Soha ne csiszoltass le egy egészséges fogat.

Most ha kaspz rá egy koronát, akkor pár év alatt alászuvasodik, és ki kell húzni. (Ha nem szuvasodik alá, akkor is idővel felhúzodik az íny a gyökérre, és akkor majd azért kell koronát cserélni.)

Ha esetleg húzni kell, akkor az előtte és utána lévő fogat csiszolják, és hidat kapsz. 10 éven belül ugyanez megtörténik, és már 5 fogat fog érinteni a köv. híd.)

2012. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Muszáj, mert nagyon csúnya. Mondjuk egy kis lyuk van rajta, de az pici, lényegtelen. Az orvos is ajánlotta a koronát. Nem csak az, hogy szürkébb, hanem keresztbe volt törve, az épített rész fehér az eredeti szürke, de az átmenetnél nagyon csúnyán látszik egy csíkban. Míg nem volt szükséges, addig nem is csináltattam.
2012. nov. 25. 18:19
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 vagyok megint

Melyik fog az? Nagyon látszik ha beszélsz, vagy nevetsz?

2012. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, már beszédnél is. Jobb oldali első metszőfogam. :(

Amíg kevésbé volt csúnya, nem is foglalkoztam vele, de már..

2012. nov. 25. 18:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még mindig azt mondom, hogy jobb egy csúnya, de ép fog, mint egy korona. Én is így jártam, és már bánom.
2012. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!