Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig lehet várni egy foggyök...

Meddig lehet várni egy foggyökéren lévő cisztával? Fél éve vették észre, de csak mostanában vált érzékennyé. Nem szivesen mennék szájsebészetre vele.

Figyelt kérdés
2012. dec. 28. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz nekem nem volt, csak az egyik ismerősömnek, de ő addig várt vele, amíg ki nem hullott a foga, szóval érdemes minél előbb. Kellemetlen a szájsebészet, de csak nem akarsz fogatlanná válni!
2012. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én olyat is hallottam, hogy a ciszta magától is felszívódhat. ezért reménykedem naivan :)
2012. dec. 28. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Már fél évvel ezelőtt is késő lett volna...

Ne nagyon reménykedj, inkább menj dokihoz, mert a végén azon kapod magad a röntgen után, hogy oda a fél állkapcsod.

2012. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minek emeled ki a kérdést?

Ketten is írtuk, hogy nem várhat.

2012. dec. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Balois válasza:

nem a saját agyamból pattant ki ez a válasz, de 5 mp-es munkát fordítottam a keresésre, és ez jött fel a problémára. ajánlanám szíves figyelmedbe, de a te fogad...


Ha a gyökér csúcsán, a csontban, a röntgenen ciszta, vagy egyéb elváltozás (pl. granuloma) látható, az nagy valószínűséggel utal arra, hogy a kérdéses fogban a fogideg elhalt. Ez egy ideig nem is biztos, hogy okoz panaszt. Van aki csak azt veszi észre, hogy a fog sötéten elszíneződött, másnál ráharapásra is érzékennyé válhat. A kis pukli megjelenése a fog fölött általában arra utal, hogy a fog csúcsán kialakuló elváltozásban gennyes váladék szaporodott fel. A genny utat tör magának és a kis puklin keresztül a szájba ürül. Ezért is nem fáj - hiszen nem gyülemlik fel, így nem nyomja az érzőideg végződéseket, hanem egyszerűen kiürül. Persze hoszú távon ez nagyon veszélyes, hiszen az elváltozás körül a csont folyamatosan pusztul, egyre nagyobb területre terjed ki. Ez nem jó a kezelés lehetőségeinek szempontjából sem, hiszen minél nagyobb területen vesztettük el a csontot, annál nagyobb esély van a fog meglazulására. Az említett esetben mindenképp gyökérkezelést javaslok. A gyökércsatorna tiszítása nagyon fontos, a korrekt tiszítást gyógyszeres lezárással, a gyökércsatorna átöblítéséval és lézeres gyökércsatorna sterilizálással lehet elérni. A gyökértömés után előfordulhat, hogy a végleges javuláshoz még gyökércsúcs amputálásra is szükség van. Fontos megjegyeznem, hogy a mai modern érzéstelenítő eszközök alkalmazásával a gyökérkezelés már tökéletesen fájdalommentesen elvégezhető. A gyors beavatkozás fontos, nem szabad hagyni, hogy az elváltozás végül olyan nagyra nőjön, ami a fog elvesztéséhez vezet!

2013. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!