Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás a legjobb döntés?

Foghúzás a legjobb döntés?

Figyelt kérdés
Van egy alsó rágófogam, amivel már gyerekkoromban is voltak gondok. Nem régiben lett tömve, sima töméssel (nem gyökér) de egy ideje ráharapásra fájt, és ma reggel vettem észre hogy fogmosás után a tömés közepe egy picit vérzik. Fájni nem fáj a fogam. Kihúzassam? Tömött fog esetén is ugyanúgy húznak mint a nem tömött fog esetében?
2013. jan. 3. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ráharapásra fáj, meg még vérzik is, akkor lehet hogy be van gyulladva, tömés helyett gyökérkezelnie kellett volna a dokinak. Vagy pont a tömés bolygatta meg és attól gyulladt be. Én nem húzatnám ki, csak akkor ha nem lehet gyökérkezelni. Egyébként ugyanúgy húzzák a tömött fogat is.
2013. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én csak attól félek hogy húzás után kijön az a vérrög ami zárja a sebet, és elfertőződik.
2013. jan. 3. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!