Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehet a fogínyvérzést...

Hogyan lehet a fogínyvérzést házilag kezelni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 20:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

A rendszeres fogínyvérzés valószínűleg fogkő okozta ínygyulladás következménye, és az okot nem tudod házilag megszüntetni (fogorvos, 10 perc, nem fáj, nem drága).


Gyulladáscsökkentő fogkrémek valamennyit segítenek, de az csak tüntei kezelés, ettől még el kell menni a fogorvoshoz.

2013. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Fogorvoshoz elmész, leszedi fogkövet. Ne halogasd. Én halogattam, kár volt, 1 óráig kezelte a fogaimat, mire helyrejött.
2013. jan. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
thx pux
2013. jan. 8. 21:38
 4/23 Krill ***** válasza:

És miután leszedték a fogkövedet, rendszere és helyesen végrehajtott fogmosás, fogselyem, gyulladáscsökkentős szájvíz.


Nekem pl öreg fejemre a fogorvos mutatta meg hogy kellene használni a fogselymet, azóta nincs ilyen gondom.

2013. jan. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ne is mond, jövőhéten megyek oktatásra :D hogy hogyan kell leghatékonyabban fogat ápolni :D 24 évesen XD
2013. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
Fogorvos egyből :)
2013. jan. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:

Itt fogkőről nem volt szó ,csak fogínyvérzésről.

Nem feltétele a fogkő megléte a fogínyvérzésnek.


Alap esetben sérül a fogíny (mechanikai sérülés) és ez váltja ki a fogínyvérzést.Lehet hogy egész egyszerűen túl durva fogkefét használsz,vagy túl durva fogkrémet.Például a piros elmex állandó használata szerintem felesleges, mivel elég magas az abrazív tartalma.

Továbbá számolni lehet fogínygyulladással vagy fogínysorvadással.A gyulladás kezelhető például vízben oldott cserszömörcés szájvíz öblögetésével.A sorvadás örökletes, a vérzés ezzel együtt járó dolog.Kezeltetni lehet,megoldás egyelőre nincs rá.Fogíny feszesítő fogkrémeket és szájvizet használj.Javasolnám a hagyományos (kézi) fogkefe lecserélését elektromos gépre,mivel ezzel sokkal alaposabban tudsz fogat mosni.

Fogorvoshoz viszont minden évben menj el 1x. :)

2013. jan. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 masni1 ***** válasza:
Használj el egy tubus Parodontax fogkrémet. Kb egy hét alatt elmúlik és nem is jön elő soha többet. Nem kellenek ide bűvészmutatványok......
2013. jan. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Tessék több citromot enni, meghámozni majd vékony karikára vágva tányérra tenni magad mellé és egy-egy karikát pici porcukorba mártva elfogyasztani. de az se árt ha bedörzsölöd vele az ennyidet, mivel természetes C vitamin hiányod van.
2013. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
amikor nekem ilyen problémám volt, a fogorvos javasolta h sós vízzel(egy fél pohár vízbe beleteszel mondjuk 2 nagyobb teáskanál sót) öblögetsz vele. az összehúzza a vérzés helyét. egyébként a legokosabb dolog ha elmész fogorvoshoz, megkérdezed tőle h mitől van és ő elmondja azt is h mit tegyél ellene. nehogy vmi olyan baja legyen ami halogatással csak rosszabbodik.
2013. jan. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!