Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehet a fogínyvérzést...

Hogyan lehet a fogínyvérzést házilag kezelni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 20:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki lehetett ez az orvos? sós vizet az nem gyógyit csak a vérzést mérsékli.


A C vitamin hiány első jele az íny vérzése a következő tünet az íny sorvadása, aztán a szervezet leromlása vagy is a skorbut fokozatai.


Tehát a sós viz az nem gyógyít! csak a citrom fogyasztása sürgősen majd amikor megjavult, akkor lehetőleg naponta legalább egy darab gyümölcs fogyasztása és téli időszakban hetente jó és egészséges az eredeti citrommal készített limonádé vagy meleg citromos tea

2013. jan. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
Paradontax fogkrém , Listerine szájvíz
2013. jan. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Először menj el fogorvoshoz!


Utána van egy gyógymód, ami rendbeteszi az ínyet, de sokan nem tudják alkalmazni. Az első pár napban én is öklendeztem.

Túl kell jutni az első pár napon, utána kb 2-3 hét múlva már várhatod a javulást.

Ez az olajrágás. Közben én is rákerestem az interneten, hátha valaki jól összeszedve leírta, amit én kb. 10-15 éve kipróbáltam, és azóta időnként használom. Az alábbi linken találsz róla leírást.


Bevallom, nekem 5-6 percnél nem volt több időn rágni, mindenkinek éppen akkor volt valami kérdeznivalója. De nekem segített.



[link]

2013. jan. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

1) C-vitamin 1000 mg/nap

2) Q10 sok helyen írják, hogy jó az ínyre

3) tápanyaghiányod lehet, ezért nem gyógyul, egyél jó és minőségi kajákat, multivitamint szedni

4) fogselyem napi használata, fogorvos tanítson meg, fogkövet is leszedi

5) szájfertőtlenítő öblögetők: Corsodyl, Gingovit íny és fogápoló, de a "sima" szájvizek is jók

6) A Paradontax is jó, fő hatóanyaga a szódabikarbóna, amiből 200 Ft 20 dkg a gyógyszertárban

7) Jó még a Herbária Cserszömörcés foggél zsályával - nagyon jó vérzéscsillapító - ez a cucc önmagában is megállja e helyét

8) lehet, hogy nem bírod a mentolt a fogkrémekben, ez is hathat irritálólag

2013. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
Egy kocka cukorra cseppents 10-15 csepp propoliszt,ezt forgasd a szádban jól körbe és nyeld le. Torokfájás ellen is kiváló.
2013. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
Orvosnak feltétlen meg kellene nézni,de szerintem mindenképpen sanszos a vitaminhiány.Persze a megfelelő fogmosás is fontos.Így gyorsan házilag az lenne a javaslatom.h csavarj ki egy citromot,mártsd bele az ujjad és azzal dörzsölgessed az ínyedet az mindenképp csak használ.
2013. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Törőcsik András válasza:

Nekem fog íny sorvadásom volt és így nagyon sok szert ki próbáltam.Ami bevált:

-Fog íny zuhany.

-Senzodyne repair fog krém puha fog kefével fel vinni az ínyre majd kb.10 percig rajta hagyni.

-Plusz heti egyszer kétszer "Slumszky"oldattal ecsetelni.

Ezt az oldatot használják a fog orvosok is.

Némely patikában pár száz forintért elkészítik /Szigetszentmiklóson is/,csak nem nagyon reklámozzák mer olcsó.Ha érdekel az összetétele majd meg keresem.

A fog selymet nem javasolnám,az inkább csak jobban felsérti az amúgy is gyenge ínyt.

Azért az évi egyszeri fog orvosi ellenőrzés nem árt /nem az sztk-ban/.Lényeg még a fog kő mentesség és a C vitamin megléte és a dohányzás kerülése.

2013. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
Főzz teát diólevélből, az segít. Nem kamu
2013. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 szercsi válasza:
Sziasztok nekem a Bionet aktív balzsam segített...:-)sokk mindenre jó!
2013. jan. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A diólevél főzet csak gargarizálásra jó ha begyulladt a torok-- vagy a fürdő vízbe önteni allergiás bőrgyulladás ellen. De a fogíny vérzésre nem.


Kérdező tessék sok-sok zöldséget, gyümölcsöt enni és citromot-- mert egyszerűen vitamin hiányod van, ha nem kezeled lesorvadhat az ínyed és kilazulnak a fogaid.

Ugy látszik hasonlítasz egyik unokámra aki mindent eszik csak gyümölcsöt zöldséget nem-- aztán rinyál mert vérzik az ínye és érzékeny-- Mióta megreszelem az almát, a sárgarépát, aztán megcsorgatom citrommal és pici mézzel majd összekeverem, na és persze elé teszem a számítógépéhez-- na akkortól megeszi... érdekes azóta nem panaszkodik se a pirosságra se a vérzésére az ínyével!


A lustaság és a nemtörődömség, nem mindig jelenti az egészséges életet...!!

2013. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!