Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A régi tejfog helyére új...

A régi tejfog helyére új fogat ( szemfog ) milyen eljárás alapján csinálják?

Figyelt kérdés
Van az egyik oldalon egy régi tejfogam és valószínűleg nem nő ki helyette normális fog. Ilyenkor mi a teendő?

2013. jan. 23. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hidat szoktak csinálni, vagy implantátumot. Ha a mellette levő két fogad egészséges, akkor szerintem az implantátum jobb megoldás, kár lenne tönkretenni őket. Nekem a bal alsó ötösöm alatt nem volt csíra, azt kihúzták, most fogszabályzót hordok, utána majd implantátum kerül a helyére.
2013. jan. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A másik kettő amúgy egészséges amik körültte vannak. És ilyenkor ez hogy működik? Kell műtét vagy ilyesmi?
2013. jan. 23. 15:14
 3/17 A kérdező kommentje:
Ha kihuzzák megállapítják, hogy kell-e elyettesíteni vagy kinő helxette?
2013. jan. 23. 15:51
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem, előtte megröntgenezik, látják, hogy van-e alatta fogcsíra. Hány éves vagy? Gondolom már idősebb, tehát nem valószínű, hogy van alatta másik fog, ha eddig nem cserélődött ki. Az implantátumot az állkapocsba ültetik be, műtéti úton. Még nem jártam utána pontosan, hogy hogyan, elvileg belefúrnak, és belecsavarozzák a pótfogat.
2013. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
17 éves. Ja hát ezért gondoltam hogyha eddig ne mjött kia kor nemtudom. meg röntgenezik . Nem tudom melyik a jobb eset..
2013. jan. 23. 17:53
 6/17 anonim ***** válasza:
Melyik fogad ez? Fiú vagy, vagy lány? Lehet, hogy még ki fog esni. Egy röntgen semmi perc alatt lezajlik, és kiderül, hogy mi a helyzet, mindenképp érdemes megnézetni. Meg ha panoráma röntgen (valószínűleg az lesz), akkor azt is látják, hogy a bölcsességfogaiddal mi a helyzet, vannak-e, jól állnak-e.:)
2013. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy röntgen alapján van másik fog ami teljesen jó irányba van elvileg és azt mondták hogy beszél az orvos fogszabálzysóssal kihúzzák és majd ő segít. Mit fog csinálni ? Kell majd az egész fogsoromra fogszabályzó 1 fog miatt?
2013. jan. 24. 09:37
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha teljesen jó helyen van, akkor nem kell fogszabályzó, feltéve, hogy a többi fogad is jó helyen van:) Mivel tejfog, és egészséges, nem fog fájni amikor kihúzzák. Kapsz egy érzéstelenítő injekciót az ínyedbe, pár percet várni kell, amíg hat, utána elzsibbad az egész része ott a szádnak. Csak kellemetlen, de nem fáj. Ropogni fog, meg ilyenek:) Gyorsan megvan. Amúgy miért akarják kihúzni? Így előbb-utóbb magától is kiesne. Hova jársz fogorvoshoz?
2013. jan. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Elmondom hogy azért akarják kihúzni mert már nem kisgyerek vagyok úgyhogy ha ez eddig nem esett ki amgától akkor már most se fog :D
2013. jan. 24. 11:33
 10/17 anonim ***** válasza:
De ki fog, mert felszívódik a gyökere. Az eddigi fogaid is azért potyogtak ki, meg mert tolta alulról a másik. Ha 30 éves korodban, akkor 30 éves korodban, de valószínűleg előbb, mert van alatta csírája a csontfognak. Szerintem fölösleges húzgálni, de hát ti tudjátok :) Az utolsó tejfogam, ami alatt volt csíra, 15 éves koromban esett ki, szóval szerintem ez a 2 év csúszás még simán belefér. Mivel nekem nem volt alatta csíra, egyértelmű a húzás, mert ha kiesik, nem lesz a helyén semmi, és mindenképp implantátum vagy híd kell. Elöl torlódtak a fogaim, kellett a fogszabályzó, egy tejfogat meg nem lehet annyira ráncigálni, másrészt kisebb, mint egy csontfog, és ez fogszabályzás szempontjából lényeges. Csak azért kérdeztem, hogy hova jársz fogorvoshoz, mert én nem egynél megfordultam a problémám miatt, és sokan mást mondtak, cáfolták a másik orvost, szóval nem hülyeség több szakember véleményét kikérni:) Minden esetre örülj, hogy megvan a fogad, és kész:)
2013. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!