Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok! Ti egyből...

Fogszabályzósok! Ti egyből megtaláltátok a megfelelő orvost? Vagy kikértétek másiknak is a véleményét?

Figyelt kérdés

Én két orvosnál jártam és teljesen különböző dolgokat mondtak, így sikeresen elbizonytalanítottak. Hiányzik a bal felső 4-es és 6-os fogam, meg a jobb alsó 5-6! Az egyik doki húzna fogat jobb oldalról kettőt, a másik nem húzna! Az egyik szerint kell két miniimplantátum az egyik fogamba a másik szerint nem! Állítólag bulldog-harapásom van, ami azt jelenti hogy az alsó állkapcsom erősebb mint a felső és ez oldalról is látszik. Ezt ellehet tüntetni? Helyre lehet hozni az arcszerkezetet?

Mert az a doki, aki mondta hogy nem húzna azzal az arcszerkezetem nem javítana! Viszont a másik dokit nem kérdeztem! Volt valakinek hasonló gondja? Úgy döntöttem felkeresek egy harmadik fogorvost!


2013. jan. 25. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem. AZ arcszerkezeted sehogy nm fog változni a fogszabályzótól. Ha erre vágysz, akkor plasztikai sebészet, de gondolom nem ez a célod. Hanem a szép fogak. Nekem elsőre megvolt a dokim. Hozzáteszem Kaposváron 14 évesen nagyon nem is válogattam. Kaptam beutalót és ennyi, de szerencsémre egy nagyon jó orvost fogtam ki. Úgyhogy ebben nem tudok tanácsot adni, hogy hol és kit keress.

A másik meg, hogy mivel hiányzik, ha jól értem 4 fogad, akkor mi a francnak akarnak még kihúzni. Egyébként alulra kell, akkor a fogszabi vagy hova? A fogaidat meg rendbe lehet hozni és gondolom, akkor az állkapcsod sem fog oldalról olyan "bulldogosnak" látszani, vagy franc se tudja. Lehet alapból ilyen a fejformád.

2013. jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, én sem nagyon szeretném hogy kihúzzanak újabb két fogat! Bár ha kihúzzák azt a kettőt az a lyuk ugye el fog tűnni! Meg bal oldalról is eltűnik! Így két implantátum kell majd, ezt beszéltem meg az egyik orvossal.

Alulra is kell meg felülre is!

2013. jan. 25. 14:01
 3/4 anonim válasza:

Szia! Szájsebész szokott az arcszerkezeten változtatni állkapocsműtéttel, ha szükséges. Ha a harapás nem szabályos akkor a fogszabályozás is segíthet ezen, amennyiben a fogsor mozgatására (előre/hátra állítására) van lehetőség, vagyis van annyi hely a szádban.

Általánosságban az a tapasztalatom, hogy a bölcsességfogak kihúzása mellett a felső és alsó 4-eseket szokták kihúzni. Persze minden eset egyedi, de én így látom. Én is több orvos véleményét kérem ki. Többször elcseszték, ez is tapasztalat.

2013. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mondjuk annyira nem zavaró! Inkább oldalról látszik csak, gondoltam hátha meglehetne azt is oldani, azzal hogy fogat húznak!

Már kértem időpontot egy harmadik orvoshoz, de ha ő megy egy harmadik lehetőséget csinál fogalmam nincs mit csinálok! :D

2013. jan. 26. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!