Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a fogam, de a gyökere...

Letört a fogam, de a gyökere benn maradt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

1,5 hete ráharaptam a rántott husira és letörött a fogam teteje, csak a gyökér maradt benn. 3 napja bedagadt az arcom, pont ott ahol a gyökér van. Genny is jött ki belőle. Fájni nem fáj zsibbad és kellemetlen. Volt már valakinek ilyen problémája, és ha igen, akkor mit csináltak vele?

Nagyon félek a fogorvostól. Esetleg valami itthoni gyógymód?


2013. márc. 22. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre nincs gyógymód, irány a doki, ha nem akarsz rosszabbat magadnak! Ne félj, semmi baj nem lesz!
2013. márc. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Otthoni gyógymód erre sajnos nem létezik. El kell menni a fogorvoshoz, főleg ha fáj, akkor kiszedi a gyökeret is. Ha nem fájna, akkor fel lehetne építeni, de így ki kell szedni minél előbb, nehogy más eü. problémát is okozzon! Egy tapasztalt fogorvoshoz-járó
2013. márc. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Otthoni gyógymód nincs. Irány sürgősséggel a fogorvos!
2013. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem fáj, csak zsibbad. Én attól félek, hogy beutal a szájsebészetre, ahol majd felvágják. A nyelvemmel érzem a gyökeret, megtudják azt anélkül fogni, hogy ne kelljen vágni?
2013. márc. 22. 11:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Megint a tapasztalt vagyok. Hidd el, ha fel is kell vágni, olyan jó érzéstelenítőt adnak, hogy nem érzel semmit. Nekem a múltkor volt szájsebészeti műtétem, ahol fel kellett vágni az ínyt, mert csak úgy tudott a gyökérhez hozzáférni. Olyan "ütős" érzéstelenítőt kaptam, hogy mikor felkeltem a székből, hogy na megyek zsibbadni, akkor már elkezdett zsibbadni. Nem fog fájni egyáltalán és kérheted, hogy írjon fájdalomcsillapítót, ha otthon utána fájna.
2013. márc. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szájsebészet...itthoni gyógymód? normális vagy? hidd el,jobb,ha minél előbb elmész,mert ha az állkapcsodra húzódik,nem úszod meg egy kis foghúzással!
2013. márc. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor muszáj lesz rászánnom magam, hogy elmenjek a dokihoz. Köszönöm mindenkinek, főleg neked tapasztalt fogorvoshoz járó a bátorításért :)
2013. márc. 22. 12:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden rendben lesz! Tapasztalt voltam
2013. márc. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
vágd le a fejed.
2013. márc. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2014. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!