Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezeltetni kellene a...

Gyökérkezeltetni kellene a fogamat + fogkőleszedés, de magándokira nincs pénzem. SZTK vagy inkább SOTE?

Figyelt kérdés

4 éve egy lyukkal mentem be az SZTK-ba, kiderült gyökérkezelni kell. Annyira kegyetlen és béna volt a doktornő, hogy a zsibbasztó injekció ellenére minden kaparást, csiszolást éreztem, s csak úgy csorgott a könnyem..

Nem mentem vissza egy hónap múlva.. - ez volt lassan 4 éve. Kiesett az ideiglenes tömés, abból a fogból már le is tört egy kicsi, szerintem már a lyuk valahol az agyamig érhet..

Kb. egy-két hónapja pár napot fáj, olyankor kisebesedik a nyálkahártyám is, a számban pedig lesz 1-2 vízhólyag (gondolom vmi fertőzés?)....

Szóval nem szívesen mennék oda vissza...

A SOTE-ról annyit hallottam, hogy szintén ingyen kezelnek, mert ott lényegében a gyakornokok dolgoznak a fogakon.. Viszont anyukámnak ők tették tönkre a fogait. Megfúrtak olyan fogakat is, aminek semmi baja nem volt - mindezt csak a gyakorlás kedvéért, s még győzködték is nevetve, hogy már pedig higgye el, hogy több lukas foga volt..

Ez anyuval jó pár éve volt.

Szóval nem tudom melyiket válasszam, nincs pénzem magánorvosra, ráadásul a fogkövemet is le kellene szedetni.. Vállalja ezt egyáltalán valamelyik?



2013. márc. 26. 17:39
 1/7 anonim válasza:
Ha 4 éve úgy van akkor szerintem pár hónapot kibír ameddig gyűjtesz magándokira, mondjuk valószínűleg ebből már szájsebészet lesz. Egy képet tudsz csatolni?
2013. márc. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Elég undi..:D

2013. márc. 26. 19:51
 3/7 A kérdező kommentje:
Öööö azért szeretném hozzátenni, hogy minden reggel fogat mosok, és ha nem felejtem el, akkor este is.. valamint munkában dohányzás után is..... Szóval nem az alapvető higiénés hiányosságok miatt ilyen a fogam amilyen, hanem szerintem örököltem. Anyunak és apunak sose volt túl sok ép foga....
2013. márc. 26. 19:54
 4/7 anonim ***** válasza:
4 év? Te jó ég!Én is voltam így,hogy nem mentem vissza időben egy foggal amiből kiesett az ideiglenes tömés(nem fájt,mert már korábban gyökérkezelt volt),aztán pár hónap múlva ráharptam és kettéheasadt,a szájsebészeten vésték ki.Ha nem bízol a gyakornokokban,akkor ott van még a stomatológia is,kicsit lepukkant hely,de ilyen problémával azonnal fogadnak.Nekem korábban volt már két sikeres gyökérkezelésem ott.
2013. márc. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Stomatológiára mentem.. és hát.. ki kellett húzni. Ami egy évnél tovább nyitott fog, sajna ki kell húzni a fertőzés miatt...

Most kb. levesen meg joghurton élek...:D De nagyon tündér doki húzta, aki foghúzás közben is röhögtetett...:)))) Profi munka, semmit sem éreztem és 3 perc alatt kihúzták (tényleg, nézte a nővérem..:D).

Csak a 4.5 óra várakozással volt problémám (tény, közben leszedték alulról a fogkövem)..:(

2013. márc. 28. 17:27
 6/7 anonim válasza:
lehet nemkéne cigizni!!
2013. ápr. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem sokat dohányzom, kb. 3 hét alatt fogy el egy doboz.
2013. ápr. 3. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!