Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogaim szélei barnák. A barna...

Fogaim szélei barnák. A barna fogkrémtől?

Figyelt kérdés
Parodontax fogkrémet és szájvizet használok napi kétszer 4-5 hete, és mostanában feltűnk, hogy néhány fogam szélén tartósan barna elszíneződés van. Ez a fogkrém/szájvíz miatt van? Mivel ráírták, hogy elszíneződést okozhat.

2013. ápr. 2. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem fogkrém nem színezi el a fogat!

Hogy barnultak be? Képet tudsz rakni? Nem lehet hogy nagyon súrolod és kopik a zománc?

2013. ápr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Miss Monneypenny ***** válasza:
A szájvíz elszínezheti a ogakat. A paradontax szájvíz kismértékben tartalmaz, de tartalmaz egy olyan anyagot, ami tartós hazs
2013. ápr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Miss Monneypenny ***** válasza:
A szájvíz elszínezheti a fogakat. A paradontax szájvíz kismértékben tartalmaz, de tartalmaz egy olyan anyagot, ami tartós használat esetén elszíneződést okoz (klórhexidin a neve); ezért ezt csak kúraszerűen lehet alkalmazni. Hagyd abba a szájvíz használatát, plusz egy rendelői polírozás segíthet a problémán. Mivel újkeletű a dolog, valószínűleg ez az oka az elszíneződésnak.
2013. ápr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam lefotózni lámpánál, ennyire látszik: [link]

A fogaim között/szélén látható majdhogynem körvonalban. Fogkrémtől vagy szájvíztől vagy más?

2013. ápr. 3. 14:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeséget modnok, de szerintem ez inkább fognyaki kopás lesz. Nem érzékeny?
2013. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Miss Monneypenny ***** válasza:
Ez elszíneződés a fogak között, olvasd feljebb, mit írtam!
2013. ápr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem lett érzékenyebb. A szájvízre pedig semmi olyan nincs írva, hogy kúraszerűen kellene, csak napi két használat ajánlott. Magától is el múlik egy hét alatt, vagy szükséges menni a fogorvoshoz? Mivel nagyon nehéz bejutni körzetihez, 1-2 hét...
2013. ápr. 4. 12:54
 8/8 Miss Monneypenny ***** válasza:
Elmúlni nem fog elmúlni az elszíneződés, egy rendelői polírozással el lehet tüntetni azt.
2013. ápr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!