Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 alsó bölcsességfogam bent...

2 alsó bölcsességfogam bent van, vízszintesen állnak. Ki kell műteni őket, mert a csontba vannak bent, azt is meg kell fúrni. Altatásos műtét lesz?

Figyelt kérdés

4 napra be kell feküdnöm kórházba.

1. nap egyik fog,

2. nap másik fog,

3. nap megnézik szépen gyógyul-e,

4. nap haza.



2013. ápr. 24. 11:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A kórházban és a klinikákon is ugyanúgy csinálják, nincs különbség. Mondjuk 5 bölcsességfog esetében már tényleg indokolt az altatás. A bentfekvést (1-2 nap) azért szokták elrendelni, mert így ellenőrizni lehet a gyógyulást. Persze van ahol rögtön aznap elengednek, de akkor sose lehet tudni hogy a beteg mit csinál a műtét után, pl visszamegy-e dolgozni, erőleti-e magát, arcduzzanat keletkezik-e...
2013. ápr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem egyszerre vetesd ki a kettőt altatásban. Ha külön-külön, nem fognak altatni. Sokkal jobb altatásban. Ha pedig betartasz mindent nem lehet komolikáció. Pl. Magas párna, nincs öblögetem-szivogatom-nézegetem, folyamatos jegelés, cigizés(bár nálam ez eleve fúj... De úgy hallottam ez is tilos, plusz kávé alkohol), semmi tejes-tojásos(de tényleg semmi, én kedd óta pépesített gyümölcsön, meg húsleves lén élek), nem pár napig sokáig. Evés-ivás után fogmosás, napi 2-3 alkalommal Corsodyl, antibiotikum, és fájdalomcsillapító. Kedden volt a műtét, vasárnap van a duzzanat megy le, a fájdalom kezd alább hagyni, a szám szinte összefort. És ez 5 fog volt. Szóval szerintem felesleges stressznek teszed ki magad, nem kell kórházi megfigyelés egy fogműtét miatt, ha oda tudsz figyelni magadra.
2013. ápr. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a dilemmám mos,t a dokik kórházi megfigyelést javasoltak, mert "nem lesz egyszerű műtét" - de kinek az, ha már műteni kell, nem?


Foghúzásom már volt, ha nagyon fájna meg másnap fel lehet hívni a doktor urat, vagy bemenni hozzá. Magánba mennék én is.

2015. márc. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!