Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kötelező röntgent használni...

Kötelező röntgent használni egy bölcsesség fog eltávolításakor?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ma elmentem a körzeti fogorvoshoz (SZTK), mert tegnap óta iszonyatosan fáj a bal alsó bölcsességfogam.

Az ínyem ma reggelre eléggé bedagadt. Még nem fáj annyira, de azért érezhető.

A doktornő megnézte és közölte, hogy beutal röntgenre. Mondtam neki, hogy nem megyek el, mert 6 hónapos terhes vagyok és terhesség alatt tudtommal tilos röntgent csinálni.

Erre közölte, hogy ő pedig másképp nem tud ellátni, úgyhogy gondoljam át mit akarok, majd kopogjak be, hogy kell-e a beutaló vagy nem!

Ezzel ki is tessékelt a fogorvosi szobából!

Becsukta az ajtót, majd kopogtam is egyből, hogy az 5 éve készült röntgenemet hagy kérjem már el, mivel magammal vittem.

Közölte, hogy teljesen felesleges elvinnem, mert úgysem érvényes már, mivel változik a szervezet.


Nos, a bölcsesség fogam még érzésre is úgy nő, ahogy 5 éve kimutatta a röntgen.


Valóban szükséges a röntgen? Mert én nem tenném tönkre a gyermekem egészségét egy idióta miatt!


2013. márc. 26. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, szükséges. Vagy inkább azt akarod, hogy ki se tudják szedni, mert azt se tudják hol helyezkedik a gyökere? Amúgy meg a felső testedet letakarják, hogy azt ne érje a röntgen. Szóval nem idióta a fogorvos.
2013. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem röntgen nélkül húzták ki 3 éve. Szóval szerintem nem kötelező, jah és nekem annyira fájt, hogy aludni se tudtam és csak szedtem a fájdalomcsillapítot.
2013. márc. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Külföldön meg sem engedik, hogy röntgen nélkül csinálják. Nem csak azt nézik, hogy hogyan helyezkedik a gyökere (pl. nem jó dolog, ha húzás közben derül ki, hogy mondjuk az egyik gyökér ferdén nőtt, és beleállt a mellette lévő fog gyökerébe), hanem azt is, hogy milyen idegeket érintenek a b.fog gyökerei. Legfőképp ezért kell megcsinálni a röntgent. A felsőtested pedig letakarják, igen. Szóval a gyereknek semmi baja nem lesz.


Viszont külföldön azt sem engedik, hogy terhes nőknek kihúzzák a b.fogát. Ez az első kérdése az orvosnak, mikor megemlíted neki, hogy b.fogról van szó, még akkor is, ha tudja, hogy antibébit szedsz. Valamint a röntgenszobában is rákérdeznek még 2x, hogy tuti nem vagy-e terhes.

2013. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!