Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet hogy íny gyulladás,...

Lehet hogy íny gyulladás, vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok. Naponta kétszer mosok fogat. Fogszabályzóm van pár hónapja, azt mindig amennyire csak tudom, kitisztítom. Eltelik fél óra, és a leheletem kellemetlen szagúvá válik. Nem tudom, miért lesz mindig büdös. Lehet hogy ínygyulladás, vagy ilyesmi? Mostanában az a baj, nagyon sok cukros ételt eszek.
2013. máj. 5. 16:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Az nagyon nagy baj, hogy cukrot eszel, és fogszabályzód van. Pang a cukor és átel a szabályzó között.

Kifertőtlenítheted minden nap. Házt hipó 4 ek. 1 porhár vízben, és hagyd 1 órán át benne, majd csapvíz alatt öblítsd le.

Ha nagyon sok cukrosat eszel, ideje lenne átállni xilitre (nyírfacukor), természetes, 5 szénatomos cukor, de kíméli a fogakat, és cukorbetegek is használhatják. Az ára 2000 Ft az 1 kg-os kiszerelés.

Hazsnálhatsz még Clorhexamedet vagy Corsodylt ezek gomba és baktériumölő szájvizek (a Listerine nem!). A Corsodyl 1500 Ft / 300 ml árban van, a Chlorhexamed olcsóbb kicsit, de kellemetlen íze van. Ezen kívül, és talán ez a legolcsóbb megoldás, használhatsz hidrogén-peroxidot is, amit Hyperol tablettából készítesz el, 2 tabletta 1 dl vízben, és ezzel gargalizálsz. 100 db Hyperol tabletta 1500 Ft. tehát sokkal jobban megéri mint a Corsodyl, Chlorhexamed és Lysterine. Ezzel tablettával a fogszabályzódat isf ertőtleníted, de olcsóbb erre a célra a házt. hypót használni.

2013. máj. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!