Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amikor beteg a barátom,...

Amikor beteg a barátom, mindig fura szaga van a szájának. Ez normális?

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 21:10
 1/6 anonim válasza:
14%

mondd neki mosson fogat! szájvíz minden!

vagy csak szimplán rohad a bele és azt érzed!

de nincs ebben semmi... nem szereted ha büdös kicsit?

2013. máj. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Miklós G. ***** válasza:
100%

Igen. A baktériumok jelenlétére lehet következtetni, kellemetlen szag esetén. Egy torok, foggyulladás igen kellemetlen szájszagot okoz. Fokozottan kell ügyelni ilyenkor (de máskor is) a száj higiéniájára. Fertőtleníteni, tisztítani. A szájszag elég informatív, a ketontestek felhalmozódását is sokszor szépen jelzi diabetes esetén is.


Üdv!

2013. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Kedves" Első! Gondoltam, hogy lesznek értelmiségiek, akiknek nem sikerül feldolgozni ezt a rendkívül bonyolult mondatot. Akkor kellemetlen a szája, ha beteg. Oké? Érthető? Ilyenkor is megmossa a fogát, sőt képzeld, néha-néha még le is fürdik. Hoppá!


Kedves Második!

Köszönöm a válaszod, időközben olvasgattam máshol is ("a Google a barátod"), azt hiszem, világos. :)

2013. máj. 9. 07:07
 4/6 Pityu6666 válasza:
Lehet,hogy más baja van.Lehet,hogy cukor beteg!
2013. máj. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szasz89 ***** válasza:

Ha nincs gyulladása, de mondjuk elmegy az étvágya és nem eszik, akkor annak is van egy jellegzetes szaga.

Ennél nagyobb bajod sose legyen. Egyébként miért kérdezel ilyet a barátod háta mögött.

2013. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jézusom, mások olyanokat kérdezgetnek itt a barátjuk háta mögött, hogy megcsalják-e őket... :D Tényleg, de paraszt vagyok, hogy aggódom!
2013. máj. 12. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!