Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma rakták fel a fogszabályzót...

Ma rakták fel a fogszabályzót és nagyon fáj! Meddig fog még fájni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha jol emlekszem, nekem jo 5-6 napig biztos fajt, de persze egyre mult a fajdalom. Egyel pepeset, igyal, pihentesd. javulni fog. :)
2013. máj. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Nekem már nagyon fáj........ma meg allig ettem valamit :( Nem elég hogy sovány vagyok de még enni se tudok :((((
2013. máj. 9. 20:30
 3/14 anonim ***** válasza:
fájdalomcsillapitot miért nem irattal fel?én donalgint szedtem.
2013. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom megéri-e ez a baromság a gyönyörű fogsorért, főleg, hogy semmi garancia nincs rá, hogy esetleg ne kezdjen el visszarendeződni valamennyire. Én nem értek egyet a fogszabályzóval. A lányomnak nem is támogattam, majd ha 20 lesz és Ő akarja csináltassa meg, segítem anyagilag, de én nem erőltettem rá, mert nem értek vele egyet.
2013. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én márciusban kaptam kivehetőt, nekem 1 hétig fájt, utána már nem. Utána állítások után feszít megint egy pár napig. Épp tegnap voltam a 2. állításon, úgy h most épp megint a "fájós" időszak van, pár napig tart tudom, ki lehet bírni. :) A doktornő megdicsért h wow milyen gyorsan rendeződnek a fogaim, pedig 2 hónapja sincs h hordom, de már egy jó 1 mm-t összébb ment elől a rés.
2013. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Megkérdeztük hogy lehet-e szedni fájdalom csilapítót és azt mondta hogy nem nagyon kéne :((( Mert még gyerek vagyok. De ha már végkép nem birom tovább akkor lehet, de nem ajánlja amúgy 13/L
2013. máj. 9. 20:38
 7/14 anonim ***** válasza:

kérdező, ne aggódj, elmúlik. nekem mikor felrakták, utána egy hétig pépeset ettem csak, aztán mehetett a szilárd is. a rágás úgy 2 hétig fájt, utána egyáltalán nem. a harapás jóval tovább, fél év kellett hozzá, hogy mindenfajta fájdalom nélkül tudjak beleharapni a keményebb dolgokba (pl. alma, csoki). szerintem nem kell fájdalomcsillapító, én se szedtem. max. éjszakára, ha nagyon nem tudsz aludni.


a 4-esnek meg üzenem, hogy egy idióta, és a saját gyereke ellen dolgozik. azt megértem, ha valakinek nem telik rá, de elvi okokból??? könyörgöm, a fogszabi nem csak esztétikailag tesz szebbé (ami jelentősen növeli az önbizalmat), hanem egészségügyileg is, mert beállítja a rendes harapást, megfelelően kopnak a fogak... 20 évesen pedig még TB-vel is sokkal drágább, mint 18 alatt. komolyan, hogy lehetsz ilyen h.lye, hogy a saját lányodnak ártasz??? jézusom.

2013. máj. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

4-es, pedig lehet h jobb lenne ha a lányod még gyerekkorába túlesne rajta, mert állítólag akkor még gyorsabban rendeződnek a fogak. Igaz én 33 vagyok, de nekem is meglepően gyorsan rendeződik, de jobb lett volna ha már korábban túlesek rajta. :)

Engem vinni akartak gyerekkoromba, vittek is sztk-ba, de amikor az orvos magyarázta h valami bőrdarabkát el akarnak vágni a felső ajkam alatt, visítva menekültem az orvostól. :D Az idén rászántam magam a fogszabira, és akihez mentem mindenféle foghúzás meg bőrdarabka vágás helyett adott éjszakait mindössze 25ezer Ft-ért, és nagyon hatásos! És állítólag csak jövő tavaszig kell hordani. Jó időben kell menni és jó(!) fogorvoshoz.

2013. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok. a visszarendeződésről meg annyit, hogy tesznek fel egy fémszálat a fogak belsejére, ha nagyon esélyes, hogy összecsúszik, és az évekig fent marad. miután leveszik a fogszit, még 1-2 évig kell hordani éjszakára kivehetőset, amíg becsontosodnak a fogak. ha a gyerek nem sumákolja ezt el, akkor minimális esélye van, hogy visszaállnak a fogai. szóval ez nem indok.
2013. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ja, nem előző, hanem 7-es.
2013. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!