Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen pro és kontra érvek...

Milyen pro és kontra érvek lehetnek a rendelőben történő fogfehérítés mellett vagy ellen?

Figyelt kérdés
Szeretném kifehéríttetni a fogaimat, de nehéz döntés, mert több helyen olvastam negatív véleményt is róla. Számít az, hogy melyik speckó fogászatnál csináltatnám ha csináltatnám? Az akciós kuponokkal meghirdetett kb 20e FT-os fehérítések is hasonlóan jók mint 100ezres kezelések?

#fogászat #fogorvos #fogfehérítés #Dental #fog fehérítése #fog kifehérítése
2013. máj. 28. 00:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia, nekem otthoni fehérítésem volt, de fogorvostól kaptam hozzá a cuccokat, így csak erről tudok írni neked. Én Opalescence fehérítőt használtam és nagyon érzékenyek a fogaim, illetve gyengék. Levett fognyom alapján legyártott a dokim egy ilyen szilikon sínt, amibe bele kell nyomni (megmutatta mennyi) fehérítőt és azt csak felcuppantani a fogakra 1-2-3 órára. Én a leggyengébb (15%-os) fehérítőt kaptam, pont azért, mert gyengék a fogaim. 2 tubussal használtam el, maradt még egy harmadik, 40.000 volt a teljes fehérítő ára, plusz pár ezer volt a sín. Viszont ez a sín később is jó, csak ilyen fehérítőt kell vennem hozzá, neten már sokkal olcsóbban is be tudom rendelni. Nekem nem elszíneződtek a fogaim, hanem alapjáraton szürkék voltak, nagyon sokat tudott rajta fehéríteni, nem bántam meg és semmilyen negatívumot nem tudok mondani róla. Még érzékeny sem lett a fehérítés alatt a fogam.


Én kuponos fehérítést nem mernék kipróbálni, de csak azért, mert nagyon sok rossz fogorvossal volt már dolgom sajnos és a mostani dokimon kívül nem merek máshoz menni már. A rendelői fehérítés gyorsabb, mivel durvább szert használ többnyire az orvos és drágább is ezért szerintem, az otthoni előnye h te szépen magadnak csinálgatod, elrontani nem lehet és nincs az sem h hirtelen lesz világító fogsorod.

2013. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én is sokáig gondolkoztam rajta, hogy megcsináltatom, de miután több fogorvos is azt mondta, hogy felejtsem el, hallgattam rájuk. SOKKAL több a negatívum, mint amennyit nyersz vele (mert ugye ezek közül egyik sem tart örökké, ugyanúgy visszasárgul a fog). A kuponosat szerintem felejtsd is el, olvastam nagyon sok fórumon, hogy mennyire pórul jártak vele! 1 Ft nem sok, annyit sem ér meg!!!
2013. máj. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésed lényegtelen, mert már tilos a fogfehérítés. Legálisan már nem szabad. Sok oldal hirdeti még, de már tiltott!


"2012 novembere óta a 40/2001-es Eü Minisztériumi rendelet, amely a fogfehérítés hazai lehetőségeit szabályozza megváltozott. Ennek értelmében az eddig használt és bevált 10-38% közötti töménységű peroxidot tartalmazó fogfehérítő anyagok forgalmazását és használatát beszünetették. Ez azt jelenti, hogy jelenleg az EU-n belül hatékony fogfehérítési eljárás legálisan nem alkalmazható. Az eddig használt fogfehérítési eljárásoknak egészségkárosító hatása nem bizonyított, a szigorú rendelet oka inkább abban keresendő, hogy az utóbbi időben nagyon megnőtt az illegális fogfehérítést végző praxisok száma, ahol szakképzetlen alkalmazottak végezték a fogorvosi szaktudást igénylő eljárásokat."

2013. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Valamit sikerült félreolvasnod szerintem, mert keresőbe beírva első találatra egyből ezt a szöveget lehet megtalálni: "Kedves Vásárlónk! Felhívjuk

figyelmét, hogy a módosított

40/2001. (XI. 23.) EüM rendelet

értelmében fogfehérítő termékek csak fogorvosok

számára értékesíthetők. Alkalmazásuk kizárólag 18 éven

felülieknek."


Másrészt én most decemberben fehéríttettem a fogaim, nem tehettem volna ezt meg a te szöveged szerint. Nem értem minek kell a pánikkeltés.

2013. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves 4.,

És milyenek a tapasztalataid? Hol csináltattad? Milyen eljárással? Mennyiért? Milyen eredményre vezetett? Szavakban kb milyen volt előtte és milyen lett utána?

2013. máj. 30. 22:13
 6/17 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, én voltam az 1-es is, újat nem tudok írni :) Ha ahhoz van kérdésed, akkor szívesen válaszolok, ha tudok.
2013. máj. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 4-es válaszadó. Azért mert neked illegálisan fogat fehérítettek, az nem azt jelenti hogy szabad. De bemásoltam neked a rendeletet, olvasd el. Az amit te másoltál be, az arról szól, hogy egy gyökérkezelés által elszineződött foghoz szükséges fehérítő anyag, csak fogorvosok számára értékesíthető.


"A kozmetikai termékekről szóló 76/768/EGK irányelvnek az irányelv III. mellékletének alapján, a 0,1%-6% közötti hirdogén-peroxid tartalmú anyagok, fogorvosi megrendelésre és használatra továbbra is forgalmazhatóak"


Viszont a 10-38% közötti már nem! Szóval ha volt egy 15%-os fogfehérítésed akkor gratulálok!

2013. máj. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

AZ EURÓPAI UNIÓVAL ÖSSZHANGBAN, MAGYARORSZÁGON T I L O S A POWER BLEACHING!!!



BETILTOTTÁK A RENDELŐI FOGFEHÉRÍTŐ GÉPEK ZÖMÉT!!



Ez a hír annyit jelent, hogy minden olyan rendelő, ahol 6% nál magasabb koncentrcióval fehérítenek, az illegális a most kijött rendelet érvényében!



Melyek a mostmár illegális rendszerek?



Apolite ----> illegális


Beyond ----> illegális


BriteSmile ----> illegális


CoolWhite ----> illegális


Remewhite ----> illegális


Remedent ----> illegális


SoniWhiteII - Power Bleaching ----> illegális


Zoom ----> illegális


Zoom2 ----> illegális


ZoomAP ----> illegális


Sok "Kínai lámpás kütyü" ----> illegális



Figyeljetek oda, mert gondolom nem csak a rendelőt büntetik meg azért, ha ezeket a rendszereket használja.

2013. máj. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Másolgathatsz tőlem akármit, szerintem te el vagy tévedve. Nem illegális fehérítésem volt és nem gyökércsatorna fehérítő anyagról másoltam. Annyit másoltam okoska, hogy az általad említett rendelet szerint csak fogorvos vásárolhat ilyen terméket. Másrészt a rendelői expressz és az otthoni lassú fehérítés között nyilván te is érted a különbséget. Nekem otthoni fehérítésem volt, fogorvos által adott termékkel. Nem volt benne semmi illegális. Ha annyira meg akarsz győzni bárkit is, akkor ne szöveget másolj, mert azt Smittünk is tud, hanem mondjuk linkelj oldalaKAT, amik ezzel foglalkoznak.
2013. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Illetve én Opalescence-t kaptam a dokimtól, ami a kis listádon sajnos nincs is rajta - amit ügyesen találtál, de én index fórumos oldalon kívül nyomát nem lelem ilyen hírnek, ott pedig pont így szerepel, esetleg oda is te jársz észt osztani? Ha igaz amit másolsz, akkor linkelj olyan oldalt, ahol erről szó van, másképp csak ez troll vagy.
2013. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!