Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolitás...

Bölcsességfog eltávolitás mütétel, meddig fog fájni és mikor mulik a duzzanat? Hasonló tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tegnap a ball felső bölcsességfogamat megprobálták kihuzni(kimüteni) de nem sikerült mert nagyon fent van az arcüregemnél (nem lefele nött hanem oldalasan a szájpadlás illetve a többi fogam irányába),azért is kelene kiszedni mert félő hogy nagyobb bajt okoz de mivel másfél óra kinlódás utánn nem tudták kiszedni pedig felvágták a száat,furtak,véstek kalapáltak,tépték és meg sem moccant azt mondták fél év mulva altatásban kiműtik de nem tudom miért kell enyit várnom?Most meg teljesen feldagadt az arcom,fáj az egész szám,enni és beszélni is alig tudok ez meddig tart?A varatszedés fájdalmas lessz?Tejes és tojásos dolgot meddig nem ehetek és miért?

Akinek van hasonló tapasztalata leirná?

A mütétől is félek mert gondolom azután is ilyen rosszul leszek,plusz még az altatás mellékhatásai,hát már előre rosszul vagyok!


2013. máj. 28. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom ,te szegény ... ,jobbulást !Érdemleges választ választ sajnos nem tudok neked irni, én még bölcsességfog műtét előtt állok .Én altatásban fogom csináltatni ( pontezek miatt a dolgok miatt is ,amin átestél ).Jobb alsó és felsőt fogják egyszerre eltávolitani .Az altatástól nem kell félned egyáltalán! (Én voltam már altatva ,nálam mellékhatások sem voltak )Ettől kellemetlenebb dolgokat nem fogsz átélni,mint amit most tapasztaltál .Nekem kb. 3 hét múlva lesz... majd megirom milyen volt ;) !
2013. máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem 5 bölcsességfogam műtötték ki eguszerre, altatásban. 2-t arcüregből, 3-t állkapocsból, ha gondolod én leírom minden tapasztalatom. 1 hónapja műtöttek
2013. máj. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem 4 bölcsességfoga van egy embernek ;) ? ... Egyébként hogy viselted a beavatkozást? Engem is érdekelne :-) !
2013. máj. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
hát alapesetben 4 van, de nekem 5 volt:D mondták hogy 20 éves praktizálásuk alatt én vagyok a 3. :)
2013. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Magát a beavatkozást ugye észre sem vettem, rendes mélyaltatásban csinálták, intravénásan kaptam az altatót 10 percenként egy adagot, így ki tudták számolni, nagyjából meddig tart a műtét, és ne legyek tovább altatva. A műtét maga majdnem 1,5 órás volt. Az utána lévő 1,5-2 hét volt nagyon rossz, de inkább akkor is az afták miatt fájt mindenem. Maga a sebek, varratok nem annyira. Pedig nálam még arcüreget is nyitottak. Egyik fogam sem volt kint. Szóval mindet, tárták, vésték, kalapálták, ketttőt pedig arcüregből szedtek ki. De nagyon ügyes volt a doki, egyben kiszedte mindet, és még meg is kaptam őket:D Kinézetre se volt olyan szörnyű mint gondoltam, feldagadt nagyon, de nem volt sem lila, sem zöld. Szájzáram volt, az még most is van egy kicsi, műtét után viszont a fogkefe nem fért el a számban. A szám széle szétrepedt, de az is begyógyult, Szóval összeségében én azt mondom, nem olyan vészes,(mondjuk dokitől függ nagyban, nálunk az összes ismerősöm csodálkozott, hogy egyben kiszedte, és nem lilult be)és én azt mondom egyszerre jó túlesni a dolgon. Az összesen akár 2, akár 3, akár 4. 2-szer voltam varratszedésen, most pedig még járok kontrollra hogy nézzék hogyan javul.
2013. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
ha bármi kérdésetek van, én szívesen válaszolok :) én is rettenetesen be voltam tojva, de most hogy túl vagyok rajta, nem is kellett volna ennyire félnem tőle, és azóta próbálom mindenkinek előadni, hogy nem kell félni tőle. Nekem minden kijutott bölcsességfog téren, pedig úgy indult hogy 2-t kell kivenni.
2013. máj. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt vallom jobb túlesni egyszerre az ilyen kellemetlen dolgokon !;-) Nekem 2 bölcsességfog van amit el kell távolitani,a jobb alsót feltárással tudják csak ,+ lesz 4 tömés .Igy lesz nekem is kb 1,5 óra . Elég borsos az ára ,de jobb ez igy szerintem (legalábbis nekem ! ).
2013. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Még arra lennék kivancsi meddig lessz feldagadva a fejem és hogy mikortol tudom kinyitni a szám rendesen,rágni meg hát a fájdaom meddig tart?

A tejes és tojásos ételeket miért kell kerülni?

2013. máj. 28. 15:32
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a fehérjék kitűnő táptalajt biztositanak a baktériumoknak,amik elszaporodva gyulladást okoznak .
2013. máj. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Nekem az 5 fog 2 hétig volt feldagadva,de a 6. naptól folyamatosan csökkent. Én éjjel-nappal jegeltem. Szóval az az egy fogad(attól függ milyen ügyes a dokid, de mindenképp szájsebészhez menj, ne fogorvos próbálkozzon vele), szerintem maximum egy hét ha betartasz mindent.

Tejes-tojásos dolgot a fertőzésveszély miatt nem szabad enni. Egészen addig amíg teljesen be nem forr. Ha arcüreget is nyitnak 2-3 hétig tilos a tüsszentés és az orrfújás( ez elég vicces volt:D), én 6 hétre el lettem tiltva a sporttól, emeléstől, 2 hétre a hajolgatástól,de nem is tudtam előrehajolni szinte mostanáig mert feszít, és lüktetett az állkapcsom. Meleg, forró ételt-italt tilos enni, inni mert vérzést okoz. Már a műtét napján kell fogat mosni, elkerülve a sebet, de másnap már ott is kell fogat mosni. Öblögetni tilos, de a 2. naptól kötelező, én Corsodylt kaptam. Minden étkezés után fogmosás, reggel-este öblögetés, de csak óvatosan, a vérdugó ki ne jöjjön. Tornáztatni kell az állkapcsot, mert könnyen kaphatsz szájzárat. A csőtől nekem 1-1,5 hétig fájt a torkom. Lázas is lehetsz, én az első két napban voltam lázas, utána 1 hétig volt hőemelkedésem. Aludni az első 3-4 napban ülve kell, utána pedig kinek hogy megy, én két hétig aludtam félig ülő helyzetben. 1 hét után van varratszedés, de ha sok a varrat, és duzzat, lehet többször hívnak, én is kétszer voltam. szénsavas üditő, cigizés szigorúan tilos, mert ez is vérzést okoz.

2013. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!