Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Altatásban kell eltávolitani...

Altatásban kell eltávolitani a bölcsességfogamat (mert másképp nem tudják anyira az arcüregben van keresztben), menyibe kerül egy ilyen műtét?

Figyelt kérdés
A Pécsi szájsebészeti klinikán csinálnák,de egy magánorvos javaslatára és az ő egyik kollégája aki ott dolgozik,de nem tudom anyagilag mire számitsak az orvosom nem tudott árat mondani majd ha megyek időpontot egyeztetni a másik dokihoz azt mondta ő tud árat mondani de mégis mire készüljek?
2013. jún. 11. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk egy ilyen szájsebészeti műtét (nem altatásban) 15 E Ft (megyeszékhely, kedves orvosnő).
2013. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

TB-re ingyenesen kéne, egyébként pedig 60 ezertől a csillagos ég.

Most ha a doki TB-re csinálja, csak te fogadod, akkor majd megmondja, hogy van-e tarifája...

20-nál többet ebben az esetben "nem illene" kérnie.

2013. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 30 000 volt darabja, a csonttal fedettek is, meg az arcüregben nőttek is.
2013. jún. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál irni tapasztalaokat hogy hogy is zajlott a műtét és utánna a lábadozás,illteve meddig kellet korházban lenni?
2013. jún. 12. 17:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem kórházban csinálták. Még aznap haza is jöhettem. Magánklinika volt, Budapesten. Műtét előtt 8 órával semmit sem lehetett inni és enni, még rágózni sem. Háromkor volt a műtét, fél háromra mentem, az aneszteziológus kikérdezte az élettörténetem, majd műtét előőt, elkezdtek felszerelni( vérnyomásmérő, ez az amaz), befújták valami sprayvel az orrom(ettől "kitágul"), hogy könnyebben le tudják vezetni a csövet a torkodon, amivel lélegeztetnek műtét közben, és elzárják a légcsövet, hogy a vér és a szilánkok ne juthassanak a tüdőbe. Intravénásan altatnak. Nekem az egész műtét(5 bölcsességfogra 3 csonttal fedett, aminél véstek állkapcsot, mert elindulni sem tudtak annyi helyük sem volt, plusz a másik kettő az arcüregemben nőtt, ezek egymás mellett voltak) másfél óra volt. Utána összestoppoltak, és még 3 órát kellett bent maradnom megfigyelésen, és utána hazamehettem. Ez hat hete volt.

Műtét után, két hétig aludtam ülve, tejeset- tojásosat két hétig nem ehettem, de nem is tudtam volna, 2 hétig nem tüsszenthettem és nem fújhattam orrot, mert felnyitották az arcüregem is hogy hozzáférjenek a fogakhoz. Minden étkezés után fogmosás, már a műtét napján is kell fogat mosni, és másnap már a varratokat, a műtét helyét is mosni kell. A második naptól, reggel este Corsodyllal kellett fertőtlenítenem. Tornáztatni kell az állkapcsot, bár nekem így is lett szájzáram, ami kb 4 hét múlva szünt meg teljesen. 2x voltam varratszedésen, az első héten aztán a másodikon, azóta pedig 2x hívtak konzultációra, most 4 hét múlva megyek legközelebb hogy ellenőrizzék a "lukakat". Amúgy most így hat hét után szinte már semmi bajom nincs, az állkapcsom bal oldala még kicsit "feszít" de szerintem ez még normális. Bazi nagy luk van rajta az új röntgen alapján. Annyi még fontos hogy én 6 hétre el lettem tiltva a fizikai aktivitástól(sportolás, megterhelő fizikai munka), és 3 hétig tilos volt előre hajolni. Szerintem ezek nálad is így lesznek. Amúgy a műtét ára attól is függ hány fogadat kell eltávolítani. Ahol én voltam fokozatok vannak. 20 000 ha csak húzni kell, 25000 ha vágni, vésni kell, és 30 000 a nagyon nagy műtétes fog.

2013. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az altatás az ami nagyon drága. 70-80-100 000 körül vannak magán dokiknál.
2013. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én magándokinál csináltatom Budapesten most 9.-én . Még tavasszal találtam itt a neten egy kuponos akciót,ami a fogászati altatásra adott kedvezményt ,igy az 40000.- .De a fogankénti szükséges beavatkozások tényleg húzósak . Nekem ezeket fogják csinálni :fog,gyökér eltávolitás műtéttel 44000.- ,sebészi fog, radix eltávolitás 25000.-, kompozit tömés 3 felszinen 72000.- ,kompozit tömés 2 felszinen 19000.- ,lágylézer kezelés (2alkalom) 8000.- .Szóval igencsak borsos !!! De ha egyesével csináltatnám összességében akkor is kijönne ennyire ! Egy altatás ára általában 50000-70000 ft + amiket kell csinálni a fogaiddal .Nekem azt mondta a doki ,hogy csak egy db fogért nem szoktak altatni ,akkor már célszerűbb kihasználni az alkalmat és több dolgot megcsináltatni .Igaza van . Nálad mi a helyzet ? Voltál már konzultáción fogorvosnál ?
2013. júl. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedden megtörtént az altatásos fogászati beavatkozásom, csak ajánlani tudom ;) !Első 3 napban szenvedtem a bölcsességfogak eltávolitása miatti varratoktól,de mára már minden ok ;) . Szerdán kontroll+varratszedés. Ha szükség bármikor újra bevállalnám .
2013. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!