Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkezelés mennyire fájdalmas...

Fogkezelés mennyire fájdalmas (1-től 10-ig)?

Figyelt kérdés
Ha a fájdalom skálájának alsó szintje (legkisebb fájdalom, 1-es) az, hogy hosszan tartva erősen megcsípem a kézfejemet, és a legnagyobb fájdalom egy éberen elszenvedett gerinc műtét közben gerinc idegek épségének ellenőrzése idegek borzolásával (ez a 10-es), akkor egy átlagos fogkezelés, és egy gyökérkezelés hányas számot kapna a fájdalom skálából?

2013. jún. 13. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán 2 vagy egy 3-as alá! Csak az injekció a kellemetlen, utána nem érzel semmit! Gyökérkezelték már fogamat és semmit nem éreztem belőle! De ez dokin is múlik! Foghúzás sem fáj, ott is elvagy zsibbadva!
2013. jún. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a kézcsípés 1-es, akkor a gyökérkezelés van 3-mas is. Maga a kezelés nem fáj, de nekem (az érzéstelenítő beadásától kezdve) majdnem egy hétig be volt dagadva az arcom, és, bár nem fetrengtem a szenvedéstől, a gyógyszereknek hála, de azért nem volt könnyű.

A fogorvosom szerint ez egyén függő, az orvos persze semmiről sem tehet, szerinte :D

2013. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor miért érzem én úgy, hogy 10-es és nem csak 1 mp-ig tartó, hanem folyamatos 10-10-10-10-101-01 ?
2013. jún. 13. 16:22
 4/7 anonim ***** válasza:
ha jó az érzéstelenítés akkor 0
2013. jún. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor mi történhetett velem minden egyes kezelésnél? Gyökérkezelés, fogpótlás, fehérítés, amalgám tömés stb...
2013. jún. 21. 13:35
 6/7 anonim válasza:
Szerintem is 0, ha normálisan el van érzéstelenítve. De ott a HA! Nekem 25-én, kedden volt egy olyan sokkoló élményem, a helytelen érzéstelenítés miatt. Olyan kínokat éltem át én is, mint Te(Gyökérkezelni kéne a jobb alsó 6-os fogamat). 10-101-1010... Azt hittem ott maradok... ://
2013. jún. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Együtt érzek veled. Ráadásul kisgyerek koromban nem hallgattam a szülői unszolásnak, a fogmosást időpazarlásnak véltem.

A legrosszabb az volt mikor ez az orvos újra és újra új időpontokat adott. Tudván, hogy mi vár rám kénytelen voltam visszamenni hozzá. Mert a fogaim nem voltak szalonképesek.

És a legszomorúbb az egészben, hogy annyi szenvedés után még most sem szalonképesek.

És fogat mosni még most sem vagyok képes. Egyszerűen irtózok a fogkefétől. A nagymamám pedig folyamatosan édességgel bombáz. Mintha eltökélt feladata lenne, hogy nekem sokkal rosszabb legyen.

2013. jún. 28. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!