Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most voltam foghúzáson,...

Most voltam foghúzáson, ilyenkor mi a helyzet az evés-ivással?

Figyelt kérdés

Azt mondta a doki, hogy 3 óráig egyáltalán ne egyek semmit, és utána is lehetőleg csak olyat, amit nem nagyon kell rágni. Ez milyen ételeket jelent? Most hirtelen csak a tejbegríz jut eszembe, de mi van még, ami ilyenkor jó? Illetve mikortól lehet majd rendesen enni megint?

Ivásnál csak annyit mondott, hogy lehetőleg semmi folyadék ne kerüljön egy pár napig a jobb oldalra (jobb alsó 6-ost húzták). Jó megoldás lehet a szívószál? Illetve inni ihatok bármit?


2013. jún. 20. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy azért nem szabad pár óráig inni-enni, mert az érzéstelenítő miatt a nyelési reflex nem működik rendesen, és ezért fennáll a veszélye, hogy a falat a gégébe, tüdőbe jut.

A pár napig tartó figyelmeztetés gondolom azért van, hogy ne okozzon a fogmederben gyulladást az ital, ami odakerül (?) Valószínűleg a szívószálas megoldás jó erre. :)

2013. jún. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van a 3 órás kikötéssel kapcsolatban: amíg le nem tellik se inni se enni nem szabad.

Puha ételek: krumplipüré, fasírt, tésztafélék, leves, főzelék... Kerüld a dohányzást és a tejet, tejes ételeket (főleg ha antibiotikumot is kaptál), mert ezek elősegítik az elfertőződést. Innivaló: kerüld a szénsavas üdítőket és inkább szobahőmérsékletűt igyál (a hideg jobban oldja a vérrögöt). A szívószál jó ötlet, de nem feltétlenül muszáj - a lényeg hogy ne öblögesd a sebet.

3-4 nap múlva már ehetsz rendesen is, ha úgy érzed hogy szépen gyógyul a seb.

A fogmosás most nagyon fontos, a sebet és a környékét is óvatosan meg kell tisztítani és használj antibakteriális szájvizet is.

2013. jún. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta az orvos, hogy utána pár óráig nem lehet enni, kb. amíg el nem múlik az érzéstelenítő, utána azt mondta lehet bármit, de tejet, tejterméket még utána se, mert fennáll a fertőzés veszélye.
2013. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget :)
2013. jún. 20. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!