Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fogamból csak egy pici...

Ha a fogamból csak egy pici csonk maradt, ami körül könnyen begyullad az íny, még fel lehet építeni? Illetve érdemes gyökérkezelni? Gyökér kezelés után nem fog többet fájni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 23. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak csonk van, akkor kihúzzák és műfoggal pótolják. Nem éri meg egy csonkot ami ráadásul állandóan gyulladásban van, meghagyni.
2013. jún. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is inkább kihúzatnám.
2013. jún. 23. 19:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem felépítették!
2013. jún. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

sziamia:)

mondjuk ha "csak" az íny gyulladt be tőle, akkor nem a fogaddal van a gond, hanem hogy le van törve...még ha egy kicsi rész is van a fogból fel tudják építeni, sok megoldás létezik, csak egyik fogorvos tudja többféleképpen, másik nem biztos.

igazából szakember tudná megmondani, hogy érdemes gyökérkezelni vagy sem, de ha mondjuk olyan fogról van szó, ami látszik, ha beszélsz, akkor érdemes felépítettni, de persze ahogyan te látod a jobbnak, te tudod melyiket viseled jobban.

remélem sikerül választanod:)

2013. jún. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére csak hátul van egy ilyen fogam. A többi normális állapotban van, de holnap meg mondják mi a teendő. Csak elegem van belőle, hogy szuper érzékeny és egyből bedagad az arcom ha a gyökérhez ér valami. Legalábbis annyira el van kopva hogy szerintem a gyökércsúcs már fedetlen, védtelen.
2013. jún. 26. 23:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Megcsinálták?

Mennyibe került?

2014. márc. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!