Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nemrég be volt gyulladva a...

Nemrég be volt gyulladva a fogínyem, de kaptam rá gyógyszert és sikeresen lelankadt a duzzanat, viszont most van ott egy pici kis hólyag szerű púp. Nem fáj, de nem tudom, hogy mi lehet az?

Figyelt kérdés
Jah, az a fogom egyébként tömött.
2009. okt. 13. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínű ciszta. Ha nem szívódik fel, akkor ki kell szedetni.
2009. okt. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mármint a fogad, vagy a cisztát? Mert a fogam pont olyan helyen van, ahol nagyon látszódna, ha nem lenne semmi?XD:S
2009. okt. 13. 18:44
 3/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Az valszeg egy ciszta, ami a gyulladás utáni betokosodott gennyzacskó, vagy ilyesmi. Biztos Dalacin C-t szedtél, attól elmúlt a heveny gyulladás, de a probléma nem oldódott meg. Most, amíg nincs nagyobb baj, menjél el a fogdokihoz, olyanhoz, aki nem akarja rögtön kihúzni, hanem megpróbálja megmenteni a fogat. Ki lehet tisztítani, fertőtleníteni, reméljük begyógyul. Szükséges lehet gyökércsúcseltávolítás (reszekciónak mondja a doki)ilyenkor a fog megmarad, de végéből oldalról levágnak és a gyulladt részt kipucolják. Tudom, hogy szörnyű, de ha semmit nem teszel, akkor továbbterjedhet és mindenféle távoli szövődménye lehet, közben gyenge leszel mert a tested ezzel küzd és nem ér rá mással foglalkozni. Ha végül ki kellene húzni, akkor is lehet pótolni, ez csak egy fog, emiatt ne tedd tönkre magad.

Jobbulást és bátorságot kívánok!

2009. okt. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
09:20-as, köszi szépen a részletes felvilágosítást!:);) Igen, kicsit szörnyen hangzik így, de hát majd csak sikerül túl lennem ezen... még egyszer köszi szépen a hozzászólásokat!;)
2009. okt. 14. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!