Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kapafogaim vannak, és nagyon...

Kapafogaim vannak, és nagyon nagy a rés közöttük. Van erre valamilyen megoldás?

Figyelt kérdés

A 2 első fogam (nem elég hogy nagyobbak mint a többi.. szóval kapafognak is nevezhetném) de óriási rés is van köztük, ami egyre nő.


1 éve volt egy balesetem és az egyik metszőfogamnak gyökérkezelés kellene(mert egyre jobban fáj) de én arra is gondoltam hogy kihúzatnám mindkettőt és újakat rakatnék. Szerintetek?


Kérlek titeket ne gyertek ilyesmivel hogy fogadjam el önmagam, mert nem megy!

A rés egyre nagyobb, és a 2 első fogam is nagyobb mint a többi. Alapvetően szép lánynak tartanak, de ha vigyorgok vagy sokat beszélek mindenki észreveszi és emiatt megszólalni/nevetni sem nagyon merek, mert röhej ahogy kinéz.


Mit ajánlotok? Tapasztalatok? És melyik megoldás mennyire FÁJDALMAS?

Valahogy azt szeretném elérni hogy ne legyen ilyen nagy a 2 első fogam és ne legyen rés közöttük! Ez fogszabival nem oldható meg!


A rotálós stb. megjegyzéseket mellőzzétek kérlek, kaptam már eleget belőlük személyesen!



2013. jún. 27. 15:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Na igen arról ne is beszéljünk hogy egyre jobban kezdek selypíteni miattuk...
2013. jún. 27. 15:59
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk orvosok. Menj el fogorvoshoz. Én a Szentkirályi utcában lévő fogászatot tudom ajánlani. Nagyon sok mindenre van megoldás a mai orvostudomány jóvoltából, de csak orvos tudja megmondani, hogy milyen módon.


Hosszadalmas folyamat, nekem 2 éve van és még legalább annyi ideig fenn is lesz.


Általában mindegyik fájdalmas, emberfüggő. Nekem műtétem is volt, de igazából sosem voltak nagy problémáim vele. Bár teljesen más volt a gondom, mint neked.


Ez nem olyan egyszerű, hogy kihúzatod őket. Ha "kapafogaid vannak" akkor ott nem csak a fogaiddal van baj, hanem az állkapcsoddal is, ahol sokszor műtétre kell sort keríteni, ami igen. Fájdalmas. A rés nem nagy probléma, pár hónap alatt akár ki lehet küszöbölni.


MENJ EL EGY KIFEJEZETTEN FOGSZABÁLYOZÁSI KLINIKÁRA! :)

2013. jún. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En nemreg tüntettem el a resemet. Azt hittem, hogy maceras es hogy ezt fogszabalyzoval nem lehet, az orvosok csak röhögtek, fel ev es bezarult. Meg mindig hordom, mert meg igazitanak a mellette levökön, hogy egyenletesek legyenek a resek a fogak között (eloszlatjak), lehet, hogy nem tökeletes a fog, de 100szor jobb mint ressel a közepen.

Szoval fogszabalyzo biztos megoldas, akkor tart altalaban nagyon hosszan ha harapas problemad van. (+ha folyamatosan tolodik csak ilyennel tudod megallitani)

Amit lehet, az a müfog, de azt mindig csak utolsonak ajanljak. Probald addig megörizni az eredeti fogadat amig lehet, hidd el egy müfoggal sokkal többet fogsz szenvedni mint egy eredetivel, plusz fel ev alatt kitünhet ha a többi elszinezödik.


Fajdalom meg ne szamitson, egyik sem kellemes, ha csak fajdalomszintböl indulsz ki, mar most meg fogod banni.


Amik meg megoldasok (de inkabb csak ha mar keszen vannak a szabalyzasok), hogy tapasztanak 1-1 mili müfogat, ezzel egy fog szelesebb lesz es csökken a res. Vagy kiforgatnak fogakat, hogy több helyet foglaljon el (nekem is ezt csinaltak az egyik szemfogammal, mert befele allt). Van mütet is fogszabalysaz helyett, de az sosem garantalt es tönkre teheti az ep fogaidat. Nagyon nem szoktak ajanlani az orvosok.


De mindenkeppen orvos, es szinte 100, hogy fogszabalyzot fog ajanlani.


Ha nem hiszel a szabalyzasban interneten talalsz egy csomo "elötte-utana" kepet, esetleg meg Blogokat is sok keppel es leirassal. En azt hittem az en fogam gaz, de miutan lattam nehany helyreallitos kepet.... Meg a leggagyibb fogakat is tök szepen megcsinaltak, amire azt mondanad, hogy eselytelen. (persze sok idöt vesz igenybe)

2013. jún. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!