Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jön a bölcsességfogam nagyon...

Jön a bölcsességfogam nagyon szenvedek mennyi idő mire elmúlik? Többi lent.

Figyelt kérdés
Már kint van, nem az a baj, hogy az ínyemet kéne "áttörje". De most nagyon fáj, már harmadik napja. Normális az, ha úgy érzem majd szétfeszíti a pofámat? Lehet hogy ferdén nő? Vagy más lehet a baj, lehet még ki sem nőtt rendesen és máris begyulladt vagy valami más baja van? Mitől lehet nagyon szenvedek már.

2013. júl. 11. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A bölcsességfog növekedése sok kellemetlenséggel jár. Az említett fájdalomnak több oka is lehet:


1. Mivel félig kint van, ezért egy un. tasak keletkezett a bölcsességfogad bent lévő, és az azt fedő íny között, ide beragad az ételmaradék, és ez gyulladást okoz. Puha fogkeféfel masszírozd az ínyedet, használj szájvizet és nagyon figyelj oda a szájhigiénédre, amíg ki nem bújik.


2. Ha nem túl hatékonyan ápolod a szájüregedet, akkor lehet hogy a fog szuvasodásnak indult. Bár valószínűtlennek találom, hogy ilyen hamar ilyen mély szuvasodás legyen benne, de elképzelhető. Egyetlen megoldás, ha elmész a fogorvoshoz.


3. A fogad ferdén nő, nyomja a 7-est. A 7-es fogad gyökéri részén, már olyan kikopást eredményezett, ami szintén a pulpa gyulladásához vezetett. Midnenképp fordulj fogorvoshoz.


Ha látnám, többet tudnék mondani. Én az első verziót tartom valószínűnek, de ahhoz nem passzol a nagy fájdalomérzeted. Nem ismerem a fogaid állapotát/helyzetét, de ha azon az oldalon nincs foghiányod, felesleges oda az a bölcsességfog. Legegyszerűbb lenne eltávolíttatni, ami még ki nem tört állapotban is lehetséges. Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok :) Egy fogászati asszisztens

2013. júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendesen mosom a fogacskáimat, még soha egyikkel sem volt baj. Nincs azon az oldalon foghiányom, hát valóban én is elég feleslegesnek tartom, mert megőrülök ettől. Valami ideiglenes fájdalomcsillapítás? Délután kettőre mennem kellene dolgozni. 21/l
2013. júl. 11. 10:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Hatásos "házi praktika" nincs rá sajnos. A legjobb amit tehetsz, hogy minél előbb elmész fogorvoshoz. Ha mégis nagyon fájna vegyél be egy fájdalomcsillapítót.
2013. júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hát nekem is áttörte az ínyem, kemény két év alatt, fájdalommentesen. Aztán egyik napról a másikra bedagadt az arcom, szájzáram lett, és ki is műtötték, pedig már úgy túnt elő tud jönni. Nagyon sok bölcsesség fogat kihúznak. Szerintem röntgeneztesd meg.
2013. júl. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
OLLÉ! azért köszi :(
2013. júl. 11. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!