Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tudnak az emberek...

Hogyan tudnak az emberek elhanyagolt fogsorral éli?

Figyelt kérdés
Pl. 2 osztálytársamnak is le van törve a felső négyes foga, hogyhogy nem zavarja őket? Még csak 17-18 évesek, de már elsőben is ilyen volt nekik. És egyáltalán hogy jut el addig egy ember, hogy ilyen fiatalon agyonszuvasodott foga legyen, ráadásul ne is kezeltesse azt?
2009. okt. 22. 13:30
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
*élni
2009. okt. 22. 13:32
 2/25 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy

1 ez nem rajtuk, hanem a szüleiken múlik elsősorban

2 elég drága a fogorvosi kezelés, főleg az ilyen esztétikai problémákra nem kis pénzeket kell leperkálni

3 a fogszuvasodás sajnos alkati probléma (nekem pl. egy lyukas fogam sincs 25 évesen, de ismerek mást aki ugyanannyira ha nem jobban vigyáz a fogaira, mégis a fele már tele van tömve)


Szóval a lényeg, hogy nem igénytelenségről van szó, amire te gondolsz

2009. okt. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
igénytelenségnek tartom, hogy egyeseknek rohadnak a fogaik, amik egyrészt eszététikalig is csúnyák, másrészt írtó büdös szájszagot okoz. És aki ezt nem kezelteti az gusztustalan. Pénzbe sem kerül egy tömés, vagy egy éves fogorvosi vizsgálat. Vagy netántán valami pénzes kezelés, lelehet mondani egy két új akármiről, az egészségünk érdekében.
2009. okt. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
A le van törve lehet , hogy zavarja őket, de tényleg nem két forint azt normálisra megcsináltatni. Viszont ha valakinek szuvas a foga és nem megy el megcsináltatni az tényleg gáz, ennyi idős korban még ingyenes is lenne.
2009. okt. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Hát arról sajnos tényleg nem feltétlenül tehet valaki hogy milyen könnyen avagy nehezen romlanak a fogai. Nekem is van 2 csúnya amalgám töméses is,amit nem lehet szebbé varázsolni,mert örülhetek,hogy nem törik szét. viszont ami kilyukad azt megcsináltatom.amikor valakinek csak rohad a vakvilágba az igenis igénytelenségre vall.egy diáknak ráadásul nem is került pénzébe.
2009. okt. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Utolsónak: egykét akármiről?? Ember, megnézted te az árakat?? Mert nem hiszem -.-" És igen, ez nem csak az embereken múlik. Én is rendszeresen mostam fogat, mégis rengeteg rossz fogam van, pedig már az édességet is kerülöm évek óta. És nincs pénzem fogdokira. Jah, hogy tb. Na az olyan is. Egyik fogamat a számban roppantották anno össze, amikor ki akarták húzni. Aztán mondták, hogy: jah, bocsi. Utána meg majdnem átfúrták a nyelvemet. Hát köszi.


22/F

2009. okt. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
54%
Lustaság, igénytelenség. a pénzhiány nem lehet kifogás, mivel sztk-ban a fogmegtató kezelések ingyenesek, ha mégis fogat kell pótolni, nyári munkával meg lehet keresni a rávalót. tehát: igénytelenség illetve az, hogy nem alakult ki a szájápolásra való igényük-->neveltetés. aztán majd ezek csodálkoznak a legjobban, ha egy ellenkező nemű nem akar velük járni. az ilyen meg is érdemli.
2009. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
13:49-es vagyok. A válaszom a 13:45-ösnek szólt, elnézést. Csak túl gyorsan jöttek a válaszok.
2009. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

De ha még akkor elmennének az emberek orvoshoz, amikor elkezd szuvasodni a fog (ne adj' Isten félévente eljárnának ellenőrzésre), akkor nem szuvasodna annyira szét a fog, hogy az letörjön, és már csak gyökérkezeléssel, műgyökérrel és koronával lehessen megoldani a problémát, hanem akkor elég lenne egy egyszerű kis tömés, ami még magánorvosnál is kibírható anyagilag (egyébként konkrétan ők nem élnek rossz anyagi körülmények között). És egy fog nem 1-2 év alatt szuvasodik agyon, hanem min. 5.


A sulis fogdokink pedig egy puccos rendelőben rendel, mert egyébként magánrendelése van, csak gondolom megérte neki szerződni az OEP-pel. Szóval nem egy kókler, lelkiismeretes, akár magánrendelésre megy hozzá valaki, akár nem.

2009. okt. 22. 13:53
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
22 F, ne haragudj, de ez megint csak nem kifogás. akkor tessék összespórolni rá a pénzt és elmenni magándokihoz. diák vagyok, alkalmi melókból élek (különtanítvány, fordítások) mégis összekapartam a pénzt és magándokihoz mentem gyökérkezelésre. Inkább lemondtam 2 hónapig az új cuccokról meg a bulizásról, és megérte.
2009. okt. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!