Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az idegölő ideiglenes tömés...

Az idegölő ideiglenes tömés tényleg elöli az ideget teljesen? Vagy csak részlegesen, és fájni fog a következő kezelés?

Figyelt kérdés
Tömött fogam a rtg. felvételen nem mutatott sem gyulladást, sem tömés alatti szuvasodást. Ennek ellenére nagyon fájt éjszakánként. A fogorvos ma kiszedte a tömést - majdnem a szék túloldalán jöttem ki, pedig kaptam fájdalomcsillapítót. Holnap tesz bele egy idegölő tömést, ami benne lesz kb. 1 hétig, és utána kezdi az ideget kiszedi. Szóval ez az idegölő tömést tényleg kiöli annyira az ideget, hogy a következő kezelést már ne érezzem? Köszi a válaszokat előre is....
2013. júl. 29. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Lehet. Nem mindig öli ki teljesen,de általában a következő kezelés már sokkal kevésbé fáj.
2013. júl. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Azért ez így elég furán hangzik.

Nem vagyok szakember, csak tapasztaltam már ezt azt a saját fogamon, de leírás alapján sztem Neked most szedték ki az ideget, az szokott fájni ennyire. Ráadásul "idegölő tömést" (nekem gyógyszeres tömésnek szokta csak nevezni) is akkor tud beletenni, ha az idegeket kiszedte a gyökérből.

Ha viszont már ez megvan, akkor a nehezén máris túl vagy, és a gyökértömés van hátra, ami amúgy érzéstelenítő nélkül is csak kicsit kellemetlen: amikor a gyökércsúcsot bizgerálja.

2013. júl. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy idegölő tömés :)

Azért érezted a fájdalmat, mert a gyulladt szövetek nem zsibbadnak el a lidokaintól sem. Az orvos kiszedte már a gyökércsatornából az ideget, az ereket, de a foggyökér körüli szövetek is gyulladtak, és ezért fáj. Most tisztul a gyökér, holnap pedig beletesznek egy gyulladáscsökkentő folyadékkal átitatott gézgolyócskát, aztán lezárják. Véglegesen letömni csak akkor szabad, ha már teljesen megszűnt a gyulladás.

Itt egy cikk a gyökérkezelésről:

[link]

2013. júl. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Biztos, hogy nem szedte még az ideget egyáltalán, mert csak pár perc volt az egész, csupán a tömést távolította el, és már be is tömte ezzel a gyógyszeres ideiglenessel.

Azt mondta, hogy idegölőt tartalmazó tömést tesz ma bele, ami benne lesz egy pár napig és utána kezdi majd az ideget kiszedni...

2013. júl. 30. 10:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem fájt kissé az ideiglenes tömés kivétele után.A furás nem fájt,meg az egész procedúra se volt fájdalmas, areszelést egy helyen éreztem,meg néhányszor az idegeket, de nem volt rosszabb a fájdalom,minta mikor gyulladás miatt hidegre,melegre érzékeny volt a fogam.Jobban örültem volna ha érzéstelenitik,de kibirható volt.
2017. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!