Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért szürkülnek a fogaim?

Miért szürkülnek a fogaim?

Figyelt kérdés

Naponta kétszer mosok fogat fogfehérítős fogkrémmel.Nem iszom kávét,nem dohányzom,nem iszom üdítőket és kerülöm az ételszínezékes ételeket is.Minden nap öblögetek fogzománc erősítővel,ami szintén fehérítő hatású.


Ennek ellenére megállás nélkül szürkülnek a fogaim.Miért van ez?



2013. aug. 2. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Belülről szuvasodik.
2013. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Anyukámnak is szürkék a fogai, és semmivel sem tudja kifehéríteni. Nem vagy gyakran beteg, hogy sok antibiotikumos kezelésen estél eddig keresztül? Mert az antibiotikumoknak nemcsak a bélflórára vannak káros hatásai, hanem a fogzománcot is elszínezhetik. Ajánlom, hogy egyél sok gyümölcsöt és zöldséget, és nézz utána melyik ételek tartalmaznak olyan vitaminokat, amik a csontokra vannak jó hatással, hiszen valójában a fogad is csontból van, valamint egyél sok húst, ha ez megoldható, mert nem vagy vegetáriánus! Megpróbálhatod a szódabikarbónás fehérítést is, de fehérítős fogkrémet semmiképpen ne használj, mert olyan anyagok vannak benne, amik ugyan lehet, hogy fehérítik a fogzománcot, de vékonyítják is, ezáltal érzékenyebb lesz a hidegre és a melegre is. Remélem tudtam segíteni :)
2013. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkorom óta szürkék voltak a fogaim, nem kávéztam, nem cigiztem, fekete teát viszont elég sokat ittam. Otthoni sínes fogfehérítésem volt egy éve, nagyon szépek lettek a fogaim és én nem látom azt sem, hogy szürkültek volna újra ennyi idő után.
2013. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem a fogszabályzó használata közben szürkültek be a fogaim, ha esetleg azóta megoldódott ez a problémád, és megosztanád velem a siker kulcsát, kérlek írj privátban. Addig is próbálkozom az előttem szólók tanácsaival.:) Bár a válaszolóknak segíteniük szokás, remélem nem gond, h csak úgy "idepofátlankodtam".:s
2013. okt. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem is fogszabályzóm van.
2013. okt. 23. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!