Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Illik hálapénzt adni a magánfo...

Illik hálapénzt adni a magánfogorvosnak? Jó ismerösöm a fogorvosom, koronát csináltattam nála, nagyon készséges volt a kezelés alatt, a végösszeg 50ezer forint körul lett,

Figyelt kérdés
egy nagy csokor virágot illetve valami finom desszertet mindenféleképpen viszek neki, de plusz pénzt illik-e?
2013. aug. 6. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én magánfogorvosom plusz pénzt nem fogad el. Meg van a saját tarifája, annál több pénz nem kell. Főleg, ha jó ismerősöd.
2013. aug. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

50 ezer mellé minek? számlát nem hiszem hogy kapsz az 50ezerről, épp elég ajándék az adózatlan jövedelem..

vagyis bennem fel sem merülne hogy ha egy fogdoki rendes áron csinál nekem valamit, még pluszban adjak pénzt..

2013. aug. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a virágot és a desszertet sem vinném, az 50 ezres korona egyáltalán nem kedvezményes ár.

Fizesd ki neki, köszönd meg, nem kell semmi több.

2013. aug. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, ha 1 koronáról van szó, arra az estre értettem.
2013. aug. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem nem kell neki adnod semmit, a hálapénz is csak azért elvárás magyarországon mert az állami intézményekben olyan kevés a fizetés hogy a hálapénz az már szinte lêtszükséglet. De mivel ö maszek ezért gondolom magának szabja a tarifàkat és nem ugy szabja öket hogy éhen haljon belölük.
2013. aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Illik, nem illik, én nem adok. Megkérik ők az árat rendesen, szerintem bőven elég a virág és a csoki. A te esettedben szerintem el sem fogadná, talán még meg is sértődne, én legalábbis jó ismerőstől biztos, hogy nem fogadnék el borravalót, (mondjuk mástól sem). Az ajándék az más dolog, azt én is szoktam adni, ha elégedett vagyok.
2013. aug. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem. Ha a baráti kapcsolat miatt olcsóbbra jött ki, mint amennyibe amúgy került volna, akkor az ajándék (csoki/bor/stb.) oké, pénzt akkor sem adnék. Egyszerűen azért, mert barátnak nem szokás pénzt adni egy szívességért. Ha meg akarja az ember hálálni, akkor ajándékot illik, nem pénzt.


Ha meg normális áron volt, ahogy minden másik páciensnek is, akkor nem kell semmit.

2013. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 6. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!