Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a fog injekció?

Nagyon fáj a fog injekció?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és ma reggel, miután ettem egy szelet pizzát, elkezdett fájni egy fogam jobb oldalon, felül kb. középen. Átestem már pár tömésen (azt hiszem már igazit is tömtek) és most is eléggé fáj a fogam. Nem nyilalósan, de nyeléskor pl. érzem a fájdalmat. Mennék a magán-fogorvosomhoz most a héten valamelyik nap, de anyu azt mondta, hogy most nem valószínű, hogy megúszom injekció nélkül (ugye eddig sprayt adtak vagy azt sem, ha felületes volt a gyulladás) és ettől úgy beparáztam, hogy na... Sosem kaptam még injekciót és egyszerűen bele sem merek gondolni, mennyire fájhat az ínybe adott szuri, mikor az vékonyabb minden bőrnél, ami a test része. Magyarul az a legérzékenyebb terület... Tényleb borzasztóan fáj? :O

2013. aug. 11. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Eléggé fájdalmas, de a zsibbadásnak köszönhetően pár másodperc alatt eltűnik a fájdalom, azt az öt mp.-t meg kibírod, nem vagy már gyerek.
2013. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Alsó fognál az állkapocs ízületed környékére adnak, ezt nem nevezném fájdalmasnak, inkább csak kellemetlen. Felül un. terminális érzéstelenítést alkalmaznak, tehát minden foghoz befutó ideget külön érzéstelenítenek. Ez is csak a frontfogak területén fájdalmas (1-3), a hátsóbb fogakon szintén csak kellemetlen. A lényeg, hogy ha alulra adják olyan nagyra nyisd ki, amennyire csak bírod, ha felülre, akkor pedig ne nyisd ki teljesen, csak tartsd lazán, akkor lesz a legfájdalommentesebb. Ha 1-es fogaidhoz vagy 6-saidhoz adják, akkor a szájpadlásodba is kapsz. Ezt már nevezhetjük fájdalmasnak, de 3 mp az egész, simán ki lehet bírni. Egy fogászati asszisztens
2013. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem régen tömték a fogamat (2 első,metsző fog között) gyökérkezeléssel.Gyökérkezeléssel összesen 4-et kaptam.Első alkalommal nekem nagyon fájt,aztán meg mondjuk nem mondom hogy nem éreztem de nem haltam bele.Később úgy elzsibbadt hogy nem fájt annyira a többi Inkább menjetek el most mint később amikor már rosszabb lesz.;)
2013. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem fáj sose mikor beadta a magándoki a szurit. Talán csak az kellemetlen ha előre adják vagy ép szájpadlásba,de szerintem nem fáj egyáltalán ki lehet bírni azt a kis időt.
2013. aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!