Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszabályzó levétele után...

A fogszabályzó levétele után milyen mellékhatások kerülhetnek szoba?

Figyelt kérdés

Már másfél éve van foszabályzom, keresztharapás miatt kellet felrakni. 1 évig csak felül volt. Fél éve rakták fel az alsót is. Annak is fent kell még lennie kb. 4 hónapig. A felsőt viszont másfél hónap múlva leszedik.

Mamár leszedték a szájpadlásos izéé(nem tudom a nevét, bocsi). Már most is nagyon fáj. hiszen belevésödött az inembe. Neketek is ezvolt? Tehát érerztem, hogy nem csak a fogamról huzza le a gyűrűt hanem az inemből is kicsit. És meg is látszik ott az inembe a vágodás, és ez fáj. Neketk is ilyen volt?

A gyűrű ragasztója is látszodik. Neketk is?

Olyan hatásokra számíthatok a levétel tán, mint felrakás után, tehát fájdalom, szúrás?

Egyik ismerősöm azt mondta, neki olyan volt mintha mozogottak volna utána a fogai, mert nem szorította a fogszabályzó már ugye. Nektek is ilyen volt?

Kérlek szépen válaszoljatok erre a 3 kérdésre.:)



2013. aug. 27. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem most szedtek le.

A szajpadlasomon nem semmi, így ez ugyben nem nyilatkozhatok.

A fogaimrol a ragasztot lecsiszoltak poliroztak így semmi nem maradt szép fehérek maradtak a fogaim.

Az első 5 nap nagyon fura volt, nem éreztem úgy mintha mozognanak a fogaim.

2013. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt ívtágító a szájpadlásomon, szóval erről nem tudok véleményt mondani.

A ragasztót pedig ha alaposan lecsiszolja, nem marad nyoma és szép fehér lesz a fogad (már ha fogszabályzó előtt is fehér volt)

Igen, a levétel tényleg nagy újdonság lesz a fogaid és az ínyed számára. Vissza kell szokjon arra, hogy mostmár nem tartja a fogszabályzó. Ezért is kapod az éjszakait, hogy ne vándoroljanak vissza a régi helyükre. Picit mintha nekem is mozogtak volna, de ez nem járt fájdalommal. Inkább érdekes volt és pár nap kellett, hogy hozzászokjak a 'fogszabályzó-mentes száj' érzésére. :)


18L

2013. aug. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, jöhetnek még aki le akrja még írni.:)
2013. aug. 27. 22:01
 4/5 anonim válasza:
Tudom h eg kicsit elcsusztam a válassza. Nekem is volt szájpadlástágitom (borzalmas volt..) az inyem nekem is meglátszott de elmult ugy egy hónap mulva. Azt szeretném kérdezni h az fogszabályzódnál neked is van/volt egy vas a szájpadlásodon?
2014. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 vanika129 válasza:
Üdv.Én sajna elég későn kaptam fogszabit(28 éves vagyok),vagyis anyagilag most tudtam finanszirozni magamnak.csak a felső fogaimon van,álladnó ragasztott.Áprilisban lesz egy éve hogy hordom.a fogam már helyén van,csak még egy pici hézag van a 3-4es között,most ezen dolgozunk :)viszonylag hamar beálltak a helyére,az orvosom is meglepődött a gyors változáson.A problémám csak az,hogy nagyon fájdalmas mulatság,mert lassan egy éven keresztül két oldalt kidörzsöli belülről a számat,sose múlik,nem javul.az orvosom azt monta ez sajnos ilyen lesz végig.Nektek is volt hasonló?tiszta sebes a szám belülről,nagyon csúnya.alig várom hogy lekerüljön,a doki szerint már nincs sok hátra :)
2015. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!