Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkőeltávolítás? Valaki...

Fogkőeltávolítás? Valaki leírná nekem hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Aki volt már ilyenen ,mennyi ideig tart?? Tényleg fáj? Mi történik ott?? Érzéstelenítőt tényleg adnak?? Melyik fáj jobban a tömés vagy a fogkőeltávolítás?? Ára mennyi lesz magánfogorvosnál?? Köszönöm

2013. szept. 22. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha be van gyulladva az ínyed, akkor fáj, amúgy nem. Érzéstelenítő nincs, lehetetlen lenne, mert minden fogra kéne injekciót adni, előbb kész van a leszedés. Időtartama attól függ mennyi fogkőved van, nekem kb. neged óra. A tömésnél van érzéstelenítő, szóval kb. nincs különbség.
2013. szept. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tömésnél nekem nem szokott adni érzéstelenítőt az nem fáj max az 10perc. Tényleg fehérebbek lesznek a fogaim?? Egy kicsit az egyik fogamnál válik le az ínyem az mennyire baj??
2013. szept. 22. 14:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem fáj, csak kellemetlen. Néha mintha az agyadat fúrnák... Egyébként a fogaid valóban fehérebbek lesznek.
2013. szept. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem fáj csak nagyon kellemetlen. (legalábbis nekem)

Fogszabályzóm van már 3 éve és úgy fél évente kell a fogkövet leszedni. Eddig kétféle fogköeltávolítási módszert alkalmaztak nálam. Először az ultrahangos módszert élhettem át. Aminek a hangja volt nagyon kellemetlen. A másik egy fogászati homokfúvó volt ahol ízesített homokkal tisztították le a fogsorom. Ez jóval kellemesebb volt mint az ultrahangos.

2013. szept. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt.

Fogsoronként 7000Ft Magánnál.

2013. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 rihárd 128 ***** válasza:
20%

A fogkövet én otthon egy egyszerű késheggyel lekapartam, és az ínyem sem sértettem. Ellentétben a fogorvossal, az ulrahangos fogkő szedésekor is majdnem magam alá vizeltem és két pohár vért köptem ki utána rendesen fájt az ínyem is.Aki otthon szépen óvatosan az ínyt és a zománcot nem sérti fel és könnyedén le tudja szedni, miért ne tehetné meg????

Drogériákban még kapható úgynevezett fogpor ami segít eltávolítani a nagyon vékony fogkövet.

És viszlát fogorvos, és üdvözöllek megmaradt 12.500 Forintom!!!!!!

2014. márc. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az aztán sokat ér, otthon fogkő leszedés :D a fogkő nagyja nem is látszik, te hogyan láttad otthon? :D
2014. márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 rihárd 128 ***** válasza:
0%
És a fogorvos hogyan látja mikor három diós szemüveg van rajta? Vagy lehet előtte megröntgenezi a fogkövet biztos ami biztos. A fogíny alatt van a legtöbb fogkő én ezt nem is tudtam szerintem nézesd meg nem ment fogkő az agyadra is
2014. márc. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A fogorvos tudja mit keressen és hol, de te csak kapargasd otthon hentesbárddal :D
2014. márc. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Látom a biológia nem az erősséged.
2014. márc. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!